eposta yazdır zoom+ zoom-

Hizbullah'ın elinde 100 bin füze var

Hizbullah'ın elinde 100 bin füze var

İsrail ordusunda görev yapan tugay komutanı Dan Goldfus, Hizbullah'ın elindeki silahlarla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-09-2014 14:48 - Güncelleme: 21-10-2015 12:00

İsrail, Lübnan'daki Hizbullah'ın elinde 100 bin füzenin olduğunu öne sürdü. İsrailli komutan, Demir Kubbe'nin bu füzelerden kendilerini koruyamayacağını söyledi.

İsrail ordusunda görev yapan tugay komutanı Dan Goldfus, İsrail Kanal 2 televizyon kanalındaki programda, Lübnan'daki Hizbullah'ın sahip olduğu mühimmata ilişkin açıklamalarda bulundu.

Goldfus, "Hizbullah, 100 bin füzeye sahip. Bu füzelerin çoğu ülkenin güneyindeki köylerde ve İsrail sınırına yakın bölgelerde bulunuyor. Ayrıca başkent Beyrut'ta da uzun menzilli füzeler var" dedi.

Goldfus, Demir Kubbe savunma sisteminin söz konusu füzeleri imha konusunda başarılı olamayacağını ve füzelerin İsrail'in tüm bölgeleri ulaşabilecek menzil uzunluğuna sahip olduğunu ifade ederek, "Bu nedenle kuzeydeki kara harekatı manevralarının hızlı ve geniş kapsamlı olması gerekir" şeklinde konuştu.

Kuzeyde Hizbullah ile olacak herhangi bir savaş, güneyde Filistinli gruplarla yapılan savaşlara benzemeyeceğini dile getiren Goldsuf, "Sivillerin bu bölgedeki savaşın farklı olacağını bilmeleri gerekir. Hizbullah, İran tarafından destekleniyor bu nedenle farklı. Endişelenmemiz gerekmiyor ancak gerçeği fark edip bir sonraki adıma en iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

TÜNEL ŞÜPHESİ
Ayrıca Lübnan sınırı yakınlarında ikamet eden İsrailliler, evlerinin altından kazı seslerinin geldiğini söyleyerek bu seslerin tünel kazı çalışmaları olduğunu tahmin ettiklerini kaydetti.

Maale Yosef Konsey Başkanı Yossi Adoni ise 2006'dan bu yana Lübnan-İsrail sınırında kazı çalışmalarının duyulduğuna dair raporlar aldıklarını belirterek, "Güneydeki Gazze tecrübesinden sonra bunların da tünel çalışmaları olduğunu düşünüyoruz" ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hizbullah'ın elinde 100 bin füze var haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Ömer 07 Eylül 2014 19:43 batililarin ayak oyunlari hep ayni benim elimde silah olursa baris icin senin elinde olursa savas icin

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro