eposta yazdır zoom+ zoom-

HDP'de Amerika çatlağı: Vekiller birbirine girdi

HDP'de Amerika çatlağı: Vekiller birbirine girdi

Eski/yeni HDP Milletvekili ABD konusunda Twitter'da atıştı. "ABD ülkemizden defolup gitmelidir. Üsleriyle, askeriyle, yardakçılarıyla, işbirlikçileriyle" diyen eski İzmir Milletvekili Müslüm Doğan'a HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman, "ABD gitsin ki Türkiye, İran ve Irak bir ayda Kürdistan federe bölgesinin statüsüne son versin" cevabını verdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-08-2018 16:12 - Güncelleme: 03-08-2018 16:14

HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman ile eski HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan Twitter'da atıştı.

Eski HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, Twitter hesabından ABD'yi hedef alan bir mesaj paylaştı. Doğan, "ABD mazlum ezilen halkların dostu olamaz! ABD'ye karşı tüm halklarımız birlikte karşı koymalıyız. ABD ülkemizden defolup gitmelidir. Üsleriyle, askeriyle, yardakçılarıyla, işbirlikçileriyle" ifadelerini kullandı.

Bu mesaja HDP Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'dan tepki geldi. Doğan'a yanıt veren Adıyaman şu ifadeleri kullandı:

"He he ABD gitsin ki..! Türkiye/İran/Irak bir ayda Kürdistan federe bölgesinin statüsüne son versin ! He valla ABD gitsin ki..! Türkiye/İran/Esat bir ayda Rojava'yı yerle bir etsin öyle mi! Soğuk savaş dönemi sloganı ! Hadi durmayalım hep bir ağızdan kahrolsun ABD diyelim!"

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN HDP'de Amerika çatlağı: Vekiller birbirine girdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 03 Ağustos 2018 17:49 Ba ba ba ABD kürtlerin bekçiliğini,jandarmalığını yapıyomuş.Irak'ta Suriye'de sırtını ABD'ye dayamış vah zavallı vah.Yarın ABD'nin parası bitecek para sonsuz değil.Ben çevremle bütünleşiyim sorunlarımı çözüyüm diyeceğine her zaman olduğu gibi gücüm gölgesinde yaşamak.Yani mevzu şu ağa olsun ağa güçlü olan olsun geni.Nankörlük böyle bir şey olsa.

    CEVAP YAZ 0 2
  • Misafir 06 Ağustos 2018 08:18 Yavrum bu ülkede kahrolsun amerika ve ABD nin filosuna diyen 68 kuşakları bu ülkede yani Türkiyede idam edilmedilermi onlar Türkiyenin tam bağımsızlığı için uğraş verdiler başka ne yaptılar sen ve senin gibi zihniyete soruyorum Deniz GEZMİŞ ve arkadaşları Türkiyenin tam bağımsızlığını istiyorlardı........

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro