eposta yazdır zoom+ zoom-

Fitch'ten 4 farklı referandum senaryosu

Fitch'ten 4 farklı referandum senaryosu

Fitch Ratings, 16 Nisan'da yapılacak referandumun Türk ekonomisine etkisi hakkında 4 senaryo olduğunu bildirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-04-2017 23:40 - Güncelleme: 15-04-2017 00:40

Uluslararası kredi derecelendirme kurumu Fitch Ratings, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına dair değerlendirmelerde bulundu.

Kurumun internet sitesinde yayınlanan videoda, Fitch Ratings Rusya ve Türkiye Kıdemli Müdürü Paul Gamble, oylamanın Türk ekonomisine etkisi hakkında 4 senaryonun olduğunu söyledi.

"EVET" ÇIKARSA ERDOĞAN EKONOMİYE ODAKLANACAK

Referandumdan "evet" sonucu çıkması halinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiye en yüksek önceliği vereceğine inandığını belirten Gamble, "Türkiye'nin ekonomik reform süreci Erdoğan'ın mirasının temelini oluşturuyor." yorumunda bulundu.

"YAPISAL REFORMLAR İÇİN GENİŞ ZAMAN OLACAK"

Gamble, halk oylamasından "evet" sonucu çıkması durumunda, Türkiye'nin ekonomik gelişimiyle ilgili 2 senaryoyla karşılaşılmasının öngörüldüğünü ifade etti.

Birinci senaryo altında, genel seçimlerin 2019'a kadar yapılmayacağına işaret eden Gamble, böylece hükümetin Türk ekonomisinde yapısal reformları yerine getirmek için zamanının olacağına dikkati çekti.

Gamble, ikinci senaryo durumunda ise, hükümetin mali politikalara ve bilanço tablosuna odaklanarak ekonomiyi canlandırma yoluna başvurabileceğini dile getirdi.

"HAYIR" ÇIKARSA...

Halk oylamasından "hayır" sonucu çıkması olasılığını da değerlendiren Gamble, bu durumda da 2 senaryoyla karşılaşılacağını söyledi.

Referandumdan az oy farkıyla "hayır" sonucu alınması halinde Türkiye'de erken seçimlerin gerçekleşeceğini belirten Gamble, çok oy farkıyla "hayır" sonucuyla karşılaşılması durumunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şu anki yetkilerini kullanarak ekonomiyi ilerleteceğini sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Fitch'ten 4 farklı referandum senaryosu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Dünya Misafiri 15 Nisan 2017 09:44 Kaç yıldır ticaret yapıyoruz, Allah aşkına tarıma üretime destek nerde bakıyorum son 3 yıla sıgorta bağkur yükseliyor, temel amaç olan otomobil akaryakıtı vergisi ötv yükselişte, ülkemize destek olacağız amenna cebimizden çıkan dolar borçları elektrik suya yapılan oyunlar farkkettim ülke seçimi bu siyasi değil ona göre oy kullanmalıyım ama kararsızım hep akp verdim ama son yapılanlar dur durak bilinemeyen ekonomi davutoğlunun gitmesi neden peki ABB başkanına güç yetmiyor düşünün denetim yok kim ne yapıyor bilinmiyor.

    CEVAP YAZ 7 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro