01 Eylül 2015
 • İstanbul
  32°C

   
 • Ankara
  32°C

   
 • İzmir
  39°C

   
Piyasalar
 • USD2,92
 • EURO3,28
 • ALTIN708,00
 • BIST 10073677,17

GÜNDEM

Güncelleme :31-01-2014 20:28|Haber Tarihi :31-01-2014 16:16192 Yorum

Fethullah Gülen'den ses kaydı açıklaması SON DAKİKA

Fethullah Gülen'e ait olduğu iddia edilen ses kaydına ilişkin Gülen'in avukatından açıklama geldi.

Fethullah Gülen'den ses kaydı açıklaması SON DAKİKA Fethullah Gülen'den ses kaydı açıklaması SON DAKİKA Fethullah Gülen'den ses kaydı açıklaması SON DAKİKA

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Gülen'e ait olduğu iddia edilen telefon görüşme kayıtlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Albayrak, "Ülkemizde en az 6 aydır sistemli bir şekilde illegal dinleme yapılmakta ve bu dinlemelerle elde edilen veriler montajlanarak ve çarpıtılarak servis edilmek suretiyle kara propagandanın aracı olarak kullanılmaktadır" dedi.

Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak açıklamasında bazı internet sitelerinde ‘Fethullah Gülen’in son ses kaydı’ başlığıyla Gülen’e ait olduğu iddia edilen telefon görüşme kayıtlarının yayınlandığını belirterek, şöyle dedi:

İLLEGAL DİNLEYİP KAYDETMİŞLER

"Bugün net bir şekilde görülmüştür ki, ülkemizde en az 6 aydır sistemli bir şekilde illegal dinleme yapılmakta ve bu dinlemelerle elde edilen veriler montajlanarak ve çarpıtılarak servis edilmek suretiyle kara propagandanın aracı olarak kullanılmaktadır. Mahkeme kararı olmaksızın telefonların dinlenmesi suç olup, bu kayıtların yayınlanması da TCK.’nın 133. maddesine göre 5 yıla kadar hapis cezasını gerektirmektedir. Müvekkilimle ilgili bir soruşturma olmadığı gibi telefon dinlenmesine dair bir mahkeme kararı da bulunmamaktadır. Bu nedenle söz konusu telefon görüşme kayıtları illegal dinleme ürünüdür. İllegal olması nedeniyle de istenildiği şekilde montaj yapılmaya ve çarpıtılmaya müsaittir. Müvekkilime ait olduğu iddia edilen montaj ve çarpıtmayla malül bu kayıtlar siyasi bir mühendislik ve yolsuzlukları unutturmaya yönelik bir propaganda amacından başka bir anlam taşımamaktadır."

KİM BU SÜLEYMAN?

"Servis edilen kayıtlarda isminin Süleyman olduğu belirtilen şahısla müvekkilimin bir ilgisi ya da irtibatı bulunmamaktadır. Söz konusu görüşmelerde geçen ifadeler açıkça yalandır ve iftiradır.

MONTAJLANIP SERVİS EDİLDİ

Müvekkilime ait olduğu belirtilen ve montajlanmak suretiyle hazırlandığı açık olan kayıtlarla, Süleyman isimli şahsın telefon görüşme kayıtları eş zamanlı olarak servis edilmiş ve bununla malum çevrelerce yürütülen algı operasyonundaki iftiraların desteklenmesi hedeflenmiştir. Montajlanma suretiyle hazırlandığı açık olan kayıtlarda bahsedilen hadiselerle tarihlerin birbiriyle örtüşmediği açık olarak görülmektedir. Bu durum kayıtlardaki montajı ve çarpıtmayı başka bir delile ihtiyaç olmaksızın göstermektedir.

AK PARTİ'DE VEKİLLERİN İSTİFA EDECEĞİ İDDİASI

İsminin Süleyman olduğu belirtilen kişinin konuşmalarında geçen Kasım ayında yeni bir parti kurulacağı ve 78 milletvekilinin istifa edeceği, kendisinin müvekkilimle İsrail arasında bağlantı kurduğu ve sayın Cumhurbaşkanının da adının geçtiği diğer iddialar açık birer iftiradan ibarettir."

GÜLEN'İN İKİNCİ SES KAYDI SERVİS EDİLDİ
f.20140131160101.jpgHükümet ile Cemaat arasındaki savaşta yine kaset silahı çekildi. Dün akşam internet üzerinden Fethullah Gülen'in yeni ses kasetleri servis edildi.

Cemaatin yayınladığı iddia edilen AK Partili işadamlarının Sabah ve ATV'nin satışına ilişkin ses kasetlerinin ardından yeni Gülen kasetlerinin piyasaya sürülmesi karşı atak olarak yorumlandı.

MİTİNG MEYDANLARINDA KULLANILIYOR

İktidar tarafından adli telefon dinlemeleri her fırsatta eleştirilmekte ancak illegal dinlemeler konusunda aynı hassasiyet gösterilmemekte ve hatta bir kısım siyasetçiler tarafından illegal telefon görüşmeleri ve özel hayatın mahremiyetini ihlal eden görüntüler miting meydanlarında seçim malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu durum failleri cesaretlendirmektedir. 11 yıllık iktidar döneminde yasadışı dinleme ve izlemeden birçok kişi mağdur olmasına rağmen sorumluların bulunamamış olması manidardır.

GÜLEN ERDOĞAN'IN ADINI ARTIK ANMIYOR ONA YENİ İSİM TAKMIŞ (TIKLA OKU)

Müvekkilime yönelik sevgi ve teveccühün en önemli kaynağı millet ve insanlık yolunda hizmet ederken ilk günkü halini, iç ve dış bütünlüğünü muhafaza etmesidir. ‘Ankara’nın Karanlık Dehlizleri’ tarafından istenildiği kadar izlensin veya dinlensin ortaya çıkacak tek şey, müvekkilimin İslam’a, Milletimize ve İnsanlığa hizmet sevdasından başka bir şey olmayacaktır.

SUÇ DUYURUSUNDA MI BULUNULACAK?

İllegal dinlemelerin sorumluları ve Süleyman isimli şahıs hakkında gerekli yasal başvurular tarafımızdan gecikmeksizin yapılacaktır.

SES KAYDINDA ADI GEÇEN VEKİL ATEŞ PÜSKÜRDÜ
i.gifHükümet ile Cemaat arasındaki savaşta yine kaset silahı çekildi. Dün akşam internet üzerinden Fethullah Gülen'in yeni ses kasetleri servis edildi. Ses kaydında adı geçen eski AK Parti'li İdris Bal ise iddialara ilişkin zehir zemberek bir açıklama yaptı. 


Haberi Yazdır
 
Yorum Ekle
1000
   

  Bu habere yapılan yorumlar

  192 Yorum

  Sırala : Son Yorumlar |

  Onay Bekleyen Yorumlar (0)

  • mustafa
   / @ Hain SABAH Gazetesi

   19 Şubat 2014 Çarşamba 19:37

   sizden çıkanlar nolcak
   Cevapla

  • Nobodysomebody
   / @ Hain SABAH Gazetesi

   01 Şubat 2014 Cumartesi 22:57

   Yavaaaşşş
   Cevapla

  • Hain SABAH Gazetesi

   01 Şubat 2014 Cumartesi 15:43

   Telekulak merkezi SABAH Gazetesi... Her kaset ya Akp´den, ya SABAH yada Takvim gazetesinden cikiyor.
   Cevapla

  • Hain SABAH Gazetesi

   01 Şubat 2014 Cumartesi 15:43

   Telekulak merkezi SABAH Gazetesi... Her kaset ya Akp´den, ya SABAH yada Takvim gazetesinden cikiyor.
   Cevapla

  • BÜYÜK TÜRKİYE

   01 Şubat 2014 Cumartesi 14:23

   PEKİ KENDİSİ NE SIFATLA DEVLETE TALİMATLA MÜDAHALE ETTİRİYOR BE KARDEŞİM İŞ TAKİBİ YAPAN SİOYA DÖNMÜŞ ADAM ULUSLAR ARASI DEVLETİN İÇİNDEN HANGİ SIFATLA BİLGİ ALIYOR VE TALİMAT VERE BİLİYOR DELİRDİNİZMİ SİZ BU İŞLERİN İZAHATINI VERE BİLİRMİSİNİZ SİYASET YAPACAKSA GELİP PARTİ KURACAK ODA YEMİYOR TABİ 100/3 OYLA HÜKÜMETLERİ DİZAYN ETMEYE ALIŞMIŞ ADAM.
   Cevapla

  • BÜYÜK TÜRKİYE

   01 Şubat 2014 Cumartesi 14:20

   BEN HOCAYA VE CAMİAYA DİYECEĞİM TEK BİRŞEY VAR BIRAKIN BU KAPALI OYUNU AÇIK KART OYNAYIN VE KURUN BİR PARTİ İSPATLAYIN KENDİNİZİ DİYORUM BELKİ DAHA HAYIRLI OLUR ÜLKE İÇİN BİRDE BURDA ÇOLUK ÇOCUKLARIN YORUMLARIYLA UĞRAŞTIRIYORSUNUZ BİZİ ÇOĞUNLUĞU 30 YAŞIN ALTINDA LAFI CEVİZ ANLIYOR 13 YIL ÖNCEYİ BİLMİYOR YANİ LAF EBELİĞİ YAPIP DURUYORLAR BURDA...
   Cevapla

  • Huron

   01 Şubat 2014 Cumartesi 14:14

   AKP'nin istihbarat teşkilatı AKP'nin destekçisi cemaatler dışındaki herkesi takip ediyor, fişliyor maşallah. Çok çalışkanlar haklarını vermek lazım!
   Cevapla

  • şahin

   01 Şubat 2014 Cumartesi 11:36

   izinsiz dinlemişlerrmişşş:)))) ya odalarına böcekleri yerleştirirken onları dinlerkenn kimden izin aldılarrrr geçti artık herkes inandırdığınz vakitlerrr
   Cevapla

  • hakikat

   01 Şubat 2014 Cumartesi 10:18

   hükümeti kötüleyenler açık hodri meydan diyorum aciz imanı zafıf insanlar görünen köye telefon açılmaz görünmeyen mahşer yerine zayıf iman la gidilmez herkes biliyor kimin ne olduğunu benim için peygamber efendimizin sallu ale vs min sünneti seniyesi onemlidir bazı hocaların değil
   Cevapla

  • sezai kara

   01 Şubat 2014 Cumartesi 09:15

   fethullah gülen hangi ülkenin ajanı ve hangi inancın mensubu emin değilim. arkasında duranların çıkar vb. varsa bi yere kadar da dini bir lider olarak görenlerin aklına yanarım.
   Cevapla
   Bu elma her derde deva!
   Ömrünüzde görmediğiniz 11 şaşırtıcı hayvan türü
   YAŞAM01 Eylül 2015186 Kez İzlendi!
   Ömrünüzde görmediğiniz 11 şaşırtıcı hayvan türüBu canlıların yaşıyor olduğundan bile haberiniz yok. İşte '2 farklı ve birbirinden alakasız hayvan türünün birleşiminden oluşmuş' gibi görünen 11 hayvan türü...
   Dünyanın en büyüleyici 25 yeri
   YAŞAM01 Eylül 20152497 Kez İzlendi!
   Dünyanın en büyüleyici 25 yeriTripadvisor sitesi dünyanın en iyi 25 merkezi yerini sıraladı. İşte dünyanın en büyüleyici 25 yeri...
   Yüzüne alışması tam 20 yıl sürdü!
   GÜNCEL01 Eylül 2015
   Yüzüne alışması tam 20 yıl sürdü! 2963 Kez İzlendi!
   Adınızın baş harfi karakterinizi ele veriyor!
   GÜNCEL01 Eylül 2015
   Adınızın baş harfi karakterinizi ele veriyor! 11426 Kez İzlendi!
   Diğer Siteler İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
   Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
   Yükleniyor...