eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan’dan önemli açıklamalar (1)

Erdoğan’dan önemli açıklamalar (1)

Yurda dönen Başbakan Erdoğan, önemli açıklamalar yaptı.
ABD’den yurda dönen Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanında basın toplantısı düz...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-05-2013 15:19 - Güncelleme: 16-10-2015 13:48
Yurda dönen Başbakan Erdoğan, önemli açıklamalar yaptı.
ABD’den yurda dönen Başbakan Erdoğan, Atatürk Havalimanında basın toplantısı düzenledi. 2014’te üç seçim olup olmayacağı sorulan Erdoğan, “Bu konu, tarih tespiti ile değil de, önümüzdeki yıl içinde böyle bir şey parlamentoda kabul görürse 3 seçim olabilir noktasından hareketle ortaya çıkan bir konuydu” dedi.
Erdoğan, Numan Kurtulmuş’un partinin genel başkanı olacağı iddiasını da değerlendirdi. Başbakan, "Bunların hepsi hayali şeyler. Sağır duymaz uydurur kabilinden. Sağır kardeşlerime hakaret olmasın. Partimizin yetkili kurulları var. O kurular ne tür bir karar verirse o karar uyulur" diye konuştu.
Suriye meselesinde Türkiye’nin şu ana kadar yaptığı çalışmaların ağırlıklı olarak lojistik destek olduğunu belirten Erdoğan, “Bu lojistik desteğimizi de bugüne kadar nasıl sürdürdüysek aynı şekilde sürdüreceğiz. Temennim odur ki burada ABD gibi ülkelerin bu lojistik desteğe sahip çıkması. Muhalifleri daha da güçlü hale getirecektir. Bu seyahatimizde bunun da ipuçlarını gördük" ifadelerini kullandı.
Esed’le kıyaslama polemiği sorulan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’na cevabımı yargı yoluyla vereceğim” dedi.
(İHA)
PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro