BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,27
ALTIN 483,13
HABER /  GÜNCEL

Akil Hülya Koçyiğit hükümeti kızdıracak

Akil insan seçilen Hülya Koçyiğit iktidarın hoşuna gitmeyecek açıklamalar yaptı. Habertürk'te konuşan Koçyiğit, Başbuğ için yaptığı yorumla gündem oldu.

Abone ol

Akil İnsanlar heyetinde yer alan oyuncu Hülya Koçyiğit, kendilerine yönelik sert eleştirilerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye kırgın olmadığını söylerken AKP’nin 1 Mayıs müdahalesini sert bir dille eleştirdi.

Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programına Akil İnsanlar Heyeti Marmara Bölgesi Grubu Üyesi Hülya Koçyiğit, konuk oldu. Akil İnsanlar’ın çalışmalarına yönelik konuşan Koçyiğit, çözüm sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

AKP BUNU YAPMAMALIYDI

1 Mayıs kutlamalarında meydana gelen olaylar ve 1 Mayıs Kutlamaları için Taksim Meydan’ına gelmek isteyen göstericilere biber gazı sıkılmasını eleştiren Koçyiğit, “Kürtlere özgürlük ve çözüm süreci diye çıkan AKP’nin bunu yapmaması gerekirdi. Elimde olsa ilk yapacağım şey biber gazını yasaklamak olurdu” diyerek 1 Mayıs’ta yaşananları eleştirdi.

GENELKURMAY BAŞKANINA TERÖRİST YAFTASI
İÇİMİ ACITIYOR

Türkiye’deki hukuk sistemini de eleştiren Hülya Koçyiğit şunları söyledi:

-“Hukuk bizim olmazsa olmazımız. Zaman zaman ona karşı isyanlarımız oluyor. İçsel de olsa oluyor. Diyoruz ya zamanında olmayan hukuk hukuk değildir. Biran evvel suçlular cezasını bulsun suçsuzlar da artık lütfen serbest kalsınlar istiyorum. Gazeteciler fikir insanlarıdır. Herhangi bir silahlı eylem içerisinde bulunmadıklarına göre, neden bu kadar uzun süre tutuklular? Neden hala davaları bir netice almadı.

Genel Kurmay Başkanımızın terörist yaftasıyla mahkemesinin görülüyor olması da benim çok içimi acıtıyor. Bizi bunlar çok kutuplaştırıyor.” diyerek yapılan hukuksuzluklara tepki gösterdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Orman arazileri halka veriliyor
Mercedes E Coupe yenilendi!
Kuzey Kore'den komik füze savunması
Muhalifler Halep havaalanını kuşattı
Reyhanlı zanlıları her yerde aranıyor!
Reuters son dakika duyurdu! Sokağa çıkma yasağı geliyor gerçek vaka açıklananın 5 katı
Yorumlar 24 yorum