eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan'dan Afrin'de 'yağma' açıklaması! Ganimet mi?

Erdoğan'dan Afrin'de 'yağma' açıklaması! Ganimet mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'deki yağma iddiaları üzerine "Bazı gruplarda ganimet gibi bir anlayış var. Hemen müdahale edildi. Onlara karşı tedbir alındı" dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da "Halep'ten gelip de hırsızlık yapanlar da yakalandı" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-03-2018 10:32 - Güncelleme: 22-03-2018 10:32

Zeytin Dalı Harekatı ile PKK'dan temizlenen Afrin kent merkezindeki yağma görüntüleriyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan çarpıcı açıklamalar geldi. Erdoğan "Bazı gruplarda ganimet gibi bir anlayış var. Hemen müdahale edildi. Onlara karşı tedbir alındı. Onlarla konuşularak düzeltildi" derken Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Halep'ten gelip de hırsızlık yapanlar da yakalandı. Yağma ve kötü muameleye karşıyız" ifadelerini kullandı.

BAZI GRUPLARDA 'GANİMET' ANLAYIŞI VAR: Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'nin köşe yazısına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Afrin'de Özgür Suriye Ordusu'ndan (ÖSO) bazı grupların evleri yağmaladığını ancak bu gruplara müdahale edildiğini söyledi. Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şöyle: "Afrin’den yansıyan yağma görüntüleri de gündeme geliyor. Erdoğan, 'Afrin harekâtı ÖSO ile birlikte düzenlendi. Afrin’e ÖSO ile birlikte girildi. Ancak bazı gruplarda ganimet gibi bir anlayış var. Hemen müdahale edildi. Onlara karşı tedbir alındı. Onlarla konuşularak düzeltildi' diye bilgi veriyor."

HALEP'TEN GELEN HIRSIZLAR YAKALANDI: Anadolu Ajansı'nın Editör Masası'na katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Afrin'de ÖSO'nun yağmalama yaptığına yönelik iddiaları ciddiye aldıklarını belirtirken "Halep'ten Afrin'e gelip de hırsızlık yapanların da yakalandığını, yağma ve kötü muamaleye karşı olduklarını vurguladı.Çavuşoğlu, "Güvenlik güçlerimiz veya ÖSO hiç kimse PKK gibi olamaz, kimse buna müsaade etmez. Halep'ten gelip de hırsızlık yapanlar da yakalandı. Yağma ve kötü muameleye karşıyız" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan'dan Afrin'de 'yağma' açıklaması! Ganimet mi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Mevlüt Çavuşoğlu
MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

1968 Alanya doğumlu Mevlüt Çavuşoğlu, 64. Hükümet Avrupa Birliği Bakanı görevini yürütmektedir.  Özel H. Emin Paşa Lisesi’ni birincilikle tamamlayan Çavuşoğlu, 1988 yılında Ankara &Uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro