eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan onlara terörist holigan dedi

Erdoğan onlara terörist holigan dedi

Başbakan Erdoğan, tenis turnuvasının finalinde AK Partili bakanlara yuh çeken seyircilere tepkisi çok konuşulacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 30-10-2012 11:45 - Güncelleme: 25-10-2015 03:42

Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, yuh çekenler için "terörist holiganlar" ifadesini kullandı.

WTA İstanbul Tenis Turnuvası'nın finaline AK Partili bakanların yuhlanması Başbakan 'ın da gündemindeydi. Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvada Bakan Binali Yıldırım ve Fatma Şahin’in protesto edilmesine tepki gösterdi.

Erdoğan bu görüntüler sonrası Türkiye'nin olimpiyat adaylığının da tehlikeye girdiğini söyledi. Erdoğan tartışılan görüntüyle ilgili şunları söyledi:

u.20121030130824.jpg"BUNLAR AKILLANIR HERHALDE"

"Sinan Erdem’de yaşanan olayı biraz detaylandırmak isterim. Bu ilk defa olmuyor. Biz, inşa ettiğimiz bu spor salonunda Dünya Basketbol Şampiyonası'nı yaptık. Ve biz bu şampiyonanın kupa töreninde, benzer durumu yaşadık. Orada bir grup salonu olumsuz istikamette tahrik ederek, bu tür bir çirkinliği yaptılar. Tabii biz görevimizi ifa ettik. Kupaları verdik. Döndük. Ve dedik ki “Bunlar akıllanır herhalde.

TERÖRİST HOLİGANLAR AYNI ŞEYİ YAPTILAR

Daha sonra çok büyük paralar verilerek kadınlar tenis turnuvası için zemin hazırladık. Orada da yine bakanlarımız kupaları vermek üzere salona indiklerinde yine belli bir grup, terörist holiganlar aynı şeyi yaptılar ve o çirkinlikle salonu tahrik ettiler. Aynı anda televizyonlar yüzü aşkın ülkede canlı yayında bunu veriyor.

ULUS'TAKİ ZİHNİYET İLE SİNAN ERDEM'DEKİ ZİHNİYET AYNIu.20121030134022.jpg

Biz 2020 olimpiyatlarına adayız. Böyle seyircinin olduğu ülkeye olimpiyat verilir mi? Ve yaptığımız incelemelerde aynı zihniyeti görüyoruz. Dün Ankara-Ulus’ta hangi zihniyet varsa, Sinan Erdem’de aynı zihniyet vardı. Biz bunlara rağmen bu mücadeleyi yürüttük ve yürüteceğiz."

Erdoğan'ın eleştiri oklarının hedefinde CHP yönetimi ve Kılıçdaroğlu vardı:

"CUMHURİYET CUMHURUNDUR'

''Altını çizerek ifade ediyorum; Cumhuriyet cumhurundur, halkındır, herkesindir. Cumhuriyeti herkesin olmaktan çıkartıp sadece kendilerine ait bir sembol haline getirmeye çalışanlar, aslında Cumhuriyeti değil, kendilerine ait bir imtiyaz yönetimini arzulayanlardır. Cumhurun, yani halkın değil, belli bir zümrenin iktidarını Cumhuriyet zannedenler, bu kesimler, vesayet ve diktatörlük özlemi içinde olanlardır. Türkiye geçmişte bu diktatörlük özlemlerine çok şahit oldu. CHP'nin tek parti yönetimi, yani İnönü dönemi, adı Cumhuriyet olan ama 'milli şeflik' ifadesiyle fiilen otoriter bir rejimin işletildiği bir dönemdir. Tarih bunu böyle anmaktadır, bugün hala böyle anılmaktadır.'' 

"ŞEKERİ ELİNDEN ALINMIŞ HIRÇIN ÇOCUK GİBİ"

CHP Genel Başkanı’nı sorumlu davranmaya, Cumhuriyet’in özüne saygılı davranmaya çağırıyorum. Şekeri elinden alınmış çocuk hırçınlığıyla siyaset yapılmaz. Ana Muhalefet Genel Başkanlığı hiç yapılmaz.

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro