eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan: Bize kur savaşı ilan ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye karşı kur savaşı ilan edildiğini söyleyerek finans sektörünü uyardı. Erdoğan, "Bizi bunlarla tehdit etmeyin bu ülkede yaşam şansı bulamazsınız" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-04-2018 19:57 - Güncelleme: 16-04-2018 00:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde dalgalanan döviz kurlarıyla ilgili konuştu, Türkiye'ye yönelik kur savaşı başlatıldığını söyledi. Finans piyasalarını açık bir dille uyaran Erdoğan, "Bizi bunlarla tehdit etmeyin bu ülkede yaşam şansı bulamazsınız" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Üsküdar 6. Olağan ilçe kongresine katılmadan önce vatandaşlara seslendi. Türkiye'nin yurt dışına bağımlılığının yüzde 35'lere gerilediğini bu rakamların daha da iyi seviyeye geleceğini söyleyen Erdoğan şöyle konuştu:

"23,5 milyar dolar IMF borcumuz vardı göreve geldiğimiz de. 2013 yılında 23,5 milyar dolarlık borcu sıfırladık." Bizden IMF borç istiyor. Arkadaşlar sordu verelim mi diye verin dedim. IMF baktı ki Türkler ciddi vazgeçtiler.

"KUR SAVAŞI İLAN ETTİLER"

Merkez Bankası'nın döviz rezervi 27,5 milyar dolardı. Şu an 120 milyar dolar. Kalktılar bu ara bize kur savaşı ilan ettiler. Ne ilan ederseniz edin avucunuzu yalarsınız. Buradan söylüyorum; ey finans sektörünün içinde olanlar bizi kur, şu, bunlarla tehdit etmeye kalkmayın, bu ülkede yaşam hakkı bulamazsınız. Çünkü bize kur savaşı, finans sektörüyle böyle bir müdahale, adeta bu memlekete ihanettir. Ona fırsat veremeyiz.

PİYASALARA UYARI

Şimdi yarın gazeteler yazar. Piyasalar alt üst oldu. Kusura bakmayın, bundan dolayı piyasalar alt üst olursa hayırlı olsun. Biz kararlı bir şekilde yürüyeceğiz. Eğer finans sektörü bu vatana ihanet etmezse onlar da görevi yaparsa başımızın üstünde yerleri var. Her türlü desteği veririz. Onun için de bu faiz denilen belayı düşürmeleri lazım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'ye Beykoz talimatı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk kez açıkladı 15 Temmuz'da nereye götürülecekti?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan: Bize kur savaşı ilan ettiler haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR86 YORUM
  • kundemacı 16 Nisan 2018 23:05 Ey Türk Milleti, artık uyanmanın zamanı geldi demek uygun olmaz. Uyanmanın zamanı geçti bile.

    CEVAP YAZ 0 23
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro