eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan ABD’nin ilginç Münbiç teklifini açıkladı

Erdoğan ABD’nin ilginç Münbiç teklifini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Afrika turunda ABD yönetiminin Münbiç teklifini açıkladı. Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un 'Münbiç'in yarısında güvenlik sizde yarısı bizde olsun' önerisinde bulunduğunu söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-03-2018 08:29 - Güncelleme: 03-03-2018 08:29

Batı Afrika turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal'in başkenti Dakar'da aralarında İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın da olduğu kendisini takip eden gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

ABD söz vermesine rağmen YPG'yi Münbiç'ten çıkarmadı. Türkiye ile ABD arasında ipler gerildiği dönemde Ankara'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, meğer Menbiç ile ilgili şaşırtan bir teklif sunmuş. O görüşmeyle ilgili ayrıntıları Cumhurbaşkanı Erdoğan Senegal'de açıkladı.

Gazetecilerin "ABD’nin Ankara Maslahatgüzarı “YPG’yi Münbiç’ten çekeceğiz, YPG’yi müttefik görmüyoruz, verdiğimiz sözlere bağlıyız” hatırlatması üzerine Erdoğan, Menbiç konusunda ABD'nin teklifini ve kendisinin verdiği cevabı paylaştı.

"MÜNBİÇ ORANIN GERÇEK SEKİNLERİNİN OLMALI" DEDİM
"Çatışma haberlerinin akabinde Hulusi Paşa’dan bilgi aldım. Jandarmadan, JÖH’lerden, maalesef 8 şehidimiz oldu. ÖSO’dan da 2 şehit var. Olay akabinde, terör unsurlarının uçaksavarları personelleriyle yok edildi. Teröristlere yaptıklarını misliyle ödeteceğiz. Sorunuzun ikinci bölümüne gelince... ABD’liler, Obama döneminden beri Münbiç’te kalmayacaklarını, oraya girmiş olanları çıkaracaklarını, Fırat’ın doğusuna çekeceklerini söylüyor. Hep söz vermelerine rağmen, fiiliyatta YPG’yi oradan çıkarmadılar. Trump ve ekibi de aynı şeyi söylüyor. Ama fiiliyata yansımadı. Dışişleri Bakanları Rex Tillerson, geldiğinde “Çıkaralım onları. Münbiç’in yarısında güvenlik sizde, yarısında bizde olsun” dedi. Cevaben, “Ne sizde olsun güvenlik, ne de bizde! Münbiç oranın gerçek sakinlerinin olmalı” dedim. ABD’lilerin kast ettikleri, kentin asli sakini Arapların yerlerine yerleşmelerini sağlama amacıyla, Münbiç’in güvenliğini beraber sağlamaksa bu elbette yapılabilir."

Erdoğan: Yapılanları gördükçe Cumhurbaşkanı olmaktan utanıyorum

 

Erdoğan: Afrika'da ikinci ülkeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mali'de renkli karşılama!Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mali'de renkli karşılama!Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mali'de renkli karşılama!Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mali'de renkli karşılama!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan ABD’nin ilginç Münbiç teklifini açıkladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 04 Mart 2018 05:56 “Halk senden nefret ediyor” şeklindeki bir tespite Josef Stalin şöyle karşılık vermiş, “Korkuları nefretlerinden büyük olduğu sürece, nefret etmelerinde bir sakınca yok!”

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro