eposta yazdır zoom+ zoom-

DP'den zorunlu askerlik kalksın teklifi!

DP'den zorunlu askerlik kalksın teklifi!

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, zorunlu askerliğin kalkmasını istedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-08-2011 23:56 - Güncelleme: 18-10-2015 14:38

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, askerliğin savaşçılık, savaşın ise bir sanat olduğunu belirterek zorunlu askerliğin kaldırılması gerektiğini söyledi.

DP'nin iktidarda olduğu dönemde ne terörün ne de bölücülüğün olduğunu savunan Zeybek, terör örgütü PKK'nın kendi başına kararlar vererek hareket eden bir örgüt olmadığını, terör örgütünün birtakım güçlerin oyuncağı olduğunu söyledi.

"NETİCE PROFESYONEL SAVAŞÇIYLA ALINIR" 

Terör örgütünden en çok Kürtlerin zarar gördüğünü vurgulayan Zeybek, ''Terör örgütü diye bir örgüt karşımızda varsa, bunlar savaşmaya karar vermişlerse, bunlarla mücadelede onlardan daha iyi savaşacak profesyonel savaşçılar ancak netice alabilir'' şeklinde konuştu.

"ASKERLİK SAVAŞ SANATIDIR"

Zorunlu askerliğin kalkması gerektiğini belirten Zeybek, "Askerlik amatörlerin yapacağı iş değildir. Askerlik savaşçılık, savaşmak sanatıdır. Bizim tarihimizde 19. yüzyılın ortalarına kadar, 1840'a kadar zorunlu askerlik yoktu, ordumuzun tamamı paralı askerdi. Sürekli savaş eğitimi gören, savaşı bilen, bedeni ve ruhu savaşa göre geliştirilmiş insanlardı'' diye konuştu. 

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro