eposta yazdır zoom+ zoom-

Devlet Bahçeli Yusuf Halaçoğlu'nu ikna edebildi mi?

Devlet Bahçeli Yusuf Halaçoğlu'nu ikna edebildi mi?

Meclis'te görüşmeleri süren yeni anayasa teklifine 'hayır' oyu vereceğini açıklayan Yusuf Halaçoğlu'ndan Devlet Bahçeli'yle çekilen fotoğraflarına açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-01-2017 15:02 - Güncelleme: 11-01-2017 15:02

TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam 2 maddesi kabul edilen yeni anayasa teklifinin oylaması sırasında objektiflere Devlet Bahçeli ile Yusuf Halaçoğlu'nun yalnız sohbetleri yansımıştı.

Fotoğraflar, Devlet Bahçeli'nin teklife 'hayır' oyu vereceğini açıklayan Yusuf Halaçoğlu'nu ikna ettiği şeklinde yorumlanmıştı. O fotoğraflara MHP'li Halaçoğlu'ndan bugün açıklama geldi. Halaçoğlu, "Anayasa değişikliğine ben yine 'hayır', diyorum" karşılığını verdi.

TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri sırasında Bahçeli'nin kendisini çağırması üzerine yanına gittiğini anlatan Halaçoğlu şöyle konuştu:

"Evet, 'hayır' meselesini konuşmadık. Ancak ben teklife ilişkin görüşlerimi söyledim. Mevcut Anayasanın 7.maddesi yasama yetkisinin Türk milleti adına TBMM'ye verdiğini ve bu yetkinin devredilemeyeceğini düzenliyor. Oysa teklif, bu yetkili tek bir kişiye bırakıyor. Genel Başkana bunu söyledim.  

İKİ SAAT SÜRDÜ

O da kendi görüşlerini izah etti.  'Size karşı bir tepkim yok, görüşlerinize saygı duyarım' dedi. Ben de kendisine teşekkür ettim. 'Aldığım terbiye gereği genel başkanımız olarak size en ufak bir saygısızlık yapmıyorum' dedim.  Genel kurulda başlayan görüşmemiz, kuliste de devam etti. Yeni çalışmalarım hakkında bilgi aldı. Yaklaşık iki saat süren bir görüşme oldu."

Bunun şimdiye kadar olması gereken bir görüşme olduğunu belirten Halaçoğlu, "Kendisinin beni daveti güzeldi. Fikirlerimize saygı duyduğunu söylemesi çok güzeldi.  Ama ben 'hayır' oyunda aynen devam ediyorum. Benim açımdan değişen bir şey yok. Sadece genel başkanla diyalog kurduk, fikirlerimi doğrudan kendisine söyleme fırsatı buldum. Medenice sohbet ettik. Sonuçta kendisi genel başkanım" diye konuştu. 

"BAŞBUĞ BİLE SORARDI"

Ülkücü camiada ne olursa olsun liderin peşinden gidilir, anlayışının hakim olduğu yorumlarına Halaçoğlu, "1967'de üniversiteye girdim, anne babamdan ve ülkücü camiadan aldığım terbiye gereği liderimize saygısızlık etmeyiz ancak fikrimizi de söyleriz, şiarımız böyle. Rahmetli Başbuğumuz, Alparslan Türkeş bile danışırdı. Örneğin kendisi gümrük birliğini istemesine rağmen, MYK'de oylanmasını istedi ve 'hayır' kararı çıktı. Bize 'çocuklar aslında çok iyi yaptınız' dedi.  Düşünün, Başbuğ çevresine sorardı . Türk Tarih Kurumu Başkanlığım sırasında birkaç kez beni ziyarete geldi, fikirlerimi sordu. Demirel, Özal onlar da sorardı. Çünkü bizler fikir adamıyız" dedi. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Devlet Bahçeli Yusuf Halaçoğlu'nu ikna edebildi mi? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Müge 12 Ocak 2017 02:59 TÜRK MİLLİYETCİLERİ, ÜLKÜCÜ CAMİA VE YÜCE TÜRK HALKI, Eskiden MHP'yi ""Milliyetçi Hareket Partisi"" olarak bilirdi... Günümüzde ise... Bahçeli ve çevresindeki Emperyalizmin Fino'ları MHP'yi = ""Milletine Hiyanet Partisi"" ne dönüştürüverdiler... TÜRK MİLLİYETCİLERİ, ÜLKÜCÜ CAMİA VE YÜCE TÜRK HALKI Bu günden sonra MHP'yi görünce ""Milletine Hiyanet Partisi"" diyecektir... TÜRK TARİHİ ve YÜCE TÜRK HALKI DEVLET BAHÇELİ'yi ve CEVRESİNDEKİ EMPERYALİZMİN FİNO'LARINI ASLA AFFETMEYECEKTİR...

    CEVAP YAZ 0 221
KİMDİR ?
Yusuf Halaçoğlu
YUSUF HALAÇOĞLU KİMDİR?

MHP'den ihraç edilen Yusuf Halaçoğlu Meral Akşener’in kurduğu İYİ Parti’ye geçti. Yusuf Halaçoğlu, Adana’nın Kozan ilçesinde, 10 Mayıs 1949 tarihinde doğdu. Yusuf Halaçoğlu eşini 2010 senesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro