eposta yazdır zoom+ zoom-

Demirtaş'la ilgili dikkat çeken açıklama! CHP istediği için...

Demirtaş'la ilgili dikkat çeken açıklama! CHP istediği için...

HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuyla ilgili hükümet kanadından çok konuşulacak bir açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ''Selahattin Demirtaş, CHP istediği için içeride'' açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-06-2018 10:12 - Güncelleme: 18-06-2018 10:12

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 24 Haziran seçimlerine az bir süre kala HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuna ilişkin dikkat çeken bir yorum yaptı. Gül, "CHP istediği için içeride. CHP'nin verdiği oylarla dokunulmazlık kalktı ve Demirtaş yargılandı" diye konuştu.

Star gazetesinden Fadime Özkan'a konuşan Gül, "Demirtaş neden içeride, neden dışarıda değil?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"CHP istediği için içeride. CHP'nin verdiği oylarla dokunulmazlık kalktı ve Demirtaş yargılandı. Bağımsız mahkemelerin verdiği karar tutuklama ve yargılama da sürüyor. Burada Hükümetin, AK Parti'nin tutuklama ya da diğer süreçlerle ilgili söyleyeceği bir şeyi yoktur.

DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRDIK ÇÜNKÜ...AK Parti ve MHP dokunulmazlıkları kaldırdı çünkü ya terörle aranıza mesafe koyacak ya siyaset yapacaksınız. Dokunulmazlıkların kaldırılmasında AK Parti ve MHP'nin oyları yetmez, HDP'nin oy verecek hali yok, demek ki CHP de oy verdi. Anayasa değişikliğinde Meclis böyle bir tercih yaptı, bağımsız mahkemeler de böyle bir karar verdi. Tutuklu birini aday gösteren HPD'dir. Kimse buradan mağduriyet kahramanlığı çıkartamaz."

CHP'NİN DESTEĞİ OLMASAYDI DOKUNULMAZLIK KALKMAZDI: Gül, şöyle devam etti: "Net söyledim; CHP'nin desteği olmasaydı dokunulmazlık kalkmaz, yargılama olmazdı. Tutuklamaya ya da tahliyeye karar verenler bağımsız mahkemelerdir. Ayrıca kişi tutukluyken aday gösterildi, belli kısıtlamalara tâbi olabileceği biliniyor. Başka tercih yapılabilirdi yapılmadı. Böyle bir gerekçe tahliye kanunumuzda yok. Aday kişi serbest kalır, demiyor yasalarımız."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Demirtaş'la ilgili dikkat çeken açıklama! CHP istediği için... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR45 YORUM
  • vanlı yusuf 18 Haziran 2018 17:47 bu ülkenin bir kürd evladı olarak Erdoğanın mertliğine inancına doğruluğuna inanıyoruz Allah yardımcısı olsun

    CEVAP YAZ 2 2
KİMDİR ?
Selahattin Demirtaş
SELAHATTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aslen nereli, ailesinin kökeni nedir, eşi Başak Demirtaş ve kızları hakkında bilinmeyenler neler? İşte Selahattin Demirtaş'ın eşi, ailesi ve çocukları ile biyografisi; Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro