eposta yazdır zoom+ zoom-

Demirel CHP'ye nasıl sızdı?

Demirel CHP'ye nasıl sızdı?

Mehmet Haberal'ın adaylığı sonrası Demirel'in CHP'deki etkinliği gündemde. DSP'li Hasan Erçelebi bir iddia ortaya attı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-05-2011 14:46 - Güncelleme: 22-10-2015 04:30

DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, CHP'nin içinde 15 kişilik eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kontenjanı olduğunu öne sürdü.

Partisinin Denizli İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Erçelebi gündemdeki konuları değerlendirdi. CHP'nin içinde Demirel'in kontenjanı olduğu gerekçesiyle eleştirilerde bulunan Erçelebi, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idamına atıfta bulunarak, "Şimdi siyasette bir bilen diye anılan kişi 'üç bizden üçte onlardan beraber olduk' diyerek demeçler vermiştir. Bugün aday gösterenlere hatırlatıyorum bu üç fidan darağacına çekilirken 'üç sizden üç bizden' diyen kişinin sözlerini hazmedebiliyorsanız o listeler o adaylar size hayırlı uğurlu olsun. Ama o üç gencin acısını bugün yüreğinizde hissediyorsanız o zaman o koyduğunuz 15 kontenjanı hangi yüzle hangi vicdanla hangi akılla koydunuz diye soruyorum." dedi.

CHP'nin içinde kontenjan olduğunu herkesin bağırarak söylediğini vurgulayan Erçelebi, Belli değimli herkes bağırıyor. Ankara 2. bölgede Aydın'da Zonguldak'ta Aksaray'da." diye konuştu. Erçelebi, AK Parti içinde kontenjan olup olmayacağı şeklinde bir gazetecinin sorusunu "Onu bilemiyorum vardır." diye cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro