eposta yazdır zoom+ zoom-

Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nun ilk konuğu muhtarlar olacak

Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nun ilk konuğu muhtarlar olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapımını yakından takip ettiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nun inşaatında sona gelindi. "Büyük Salon" bugün, 2 bin kişilik muhtarlar iftarı ile açılacak.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-06-2018 15:01 - Güncelleme: 06-06-2018 15:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nu bugün resmen açacak. Erdoğan, "Büyük Salon"da farklı şehirlerden gelecek olan 2 bin muhtarı ağırlayacak.

İnşaatına yaklaşık 2 yıl önce başlanan Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu’nda da sona yaklaşıldı. İçinde farklı büyüklükte konferans, toplantı ve sergi salonlarının olacağı dev binanın ilk konukları muhtarlar olacak.

Muhtarlar ile geleneksel buluşmasını uzun süredir yapmayan Erdoğan, kurulacak iftar sofrası ile de bu araya son vermiş olacak.

OSMANLI SELÇUKLU MİMARİSİNE UYGUN YAPILDI: Yeni bina, Cumhurbaşkanlığı’nın Osmanlı-Selçuklu tarzındaki mimarisine uygun inşa edildi. Cumhurbaşkanlığı’nın diğer yapılarıyla uyumlu olan bina pembe ve beyaz mermerleriyle hazırlandı. Binanın tamamlanmasıyla halen Cumhurbaşkanlığı’nın ana idari binasında bulunan 400 kişilik salonda yapılan Muhtar Buluşmaları da 2 bin kişilik salonun yer aldığı yeni binaya alınacak. Erdoğan, muhtarlar için düzenlediği öğle yemeği programını da bundan sonra yeni binada verecek.


TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜKLERİNDEN: Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu, içinde 5 milyon cilt kitabın olacağı Beştepe Kütüphanesi bitişik inşa edildi. Beyaz ve pembe mermerle kaplanan bina, bu alanda Türkiye’nin en büyük salonlarından birisi olacak. Bina açıldığında kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yapacağı organizasyon, toplantı, konferans ve sergilerde de kullanılabilecek.

AÇILIŞI NE ZAMAN? Sergi Salonu’nun açılışının ardından 2019 yılı sonuna doğru çalışmaları devam eden Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nin açılışı yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz pazartesi günü Beştepe Sergi Salonu şantiyesine giderek incelemelerde bulunmuş ve işçilerle hatıra fotoğrafı çektirmişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nun ilk konuğu muhtarlar olacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • kundemacı 06 Haziran 2018 18:28 Bu yemek paralarını kim veriyor? Oranın sahibi kendi cebinden karşılıyorsa o zaman bizi ilgilendirmez. Yok, bizim verdiğimiz vergilerden veya bizim yararlanmamız gereken gelirlerden karşılanıyorsa haram zıkkım olsun. İnşallah burunlarından fitil, fitil gelir.

    CEVAP YAZ 25 5
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro