BIST 1.325
DOLAR 7,95
EURO 9,49
ALTIN 463,14
HABER /  POLİTİKA

Kılıçdaroğlu ve İnce'nin telefon dinleme iddiasına yanıt

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun telefon dinlemeleri iddialarıyla ilgili 'Kılıçdaroğlu'nun, Muharrem İnce'nin 'telefonlarımız dinleniyor' sözü bir tiyatral gösteridir. Başka hiçbir şey değil. Bir tanesi ile ilgili böyle bir şey olsun halkın içine çıkan namerttir' dedi.

Abone ol

Bakan Soylu, Kapalıçarşı esnafını ziyaret etti. Bakan Soylu ziyaretinin ardından burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Soylu bir gazetecinin CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun telefon dinlemeleri iddialarını sorması üzerine, “Kılıçdaroğlu'nun, Muharrem İnce'nin telefonlarımız dinleniyor sözü bir tiyatral gösteridir. Başka hiçbir şey değil. Bir tanesi ile ilgili böyle bir şey olsun halkın içine çıkan namerttir" diye yanıt verdi.

"KANDİL'DEKİLER YAVAŞ YAVAŞ ORADAN TÜYMEYE BAŞLADILAR" 

Bakan Soylu, Kandil'e harekat yapılacağı yönünde hükümetten gelen açıklamaların sorulması üzerine, “Kandil artık Türkiye için uzak bir hedef değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın konsepti açıktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği söz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenlik konsepti açıktır. Artık şu noktadayız; terörün kaynağı neredeyse biz onu kurutmakla mükellefiz. Biz bir şeyi biliyoruz; Kandil orada duruyorsa, Diyarbakır'da insanlar özgür oy kullanmakta zorlanırlar. Şırnak'ta, Hakkari'de, Van'da özgür şekilde oy kullanmakta zorlanırlar. Biz bunun bilinci içerisindeyiz. Ama biz bir tercih yaptık. İlk tercihimizi bir hamle ile karşı karşıya kaldığımız için Zeytindalı operasyonuyla beraber Afrin'de gerçekleştirdik. Şimdi Kandil bizim için zor bir mesele değil, sadece bir zamanlama meselesidir. Türkiye'nin kabiliyeti bu konuda çok yüksektir. Teknolojisi çok olağanüstüdür. Etrafındaki ülkelerle ilişkisi de özellikle Kandil konusunda en üst düzeydedir. Hiç kimsenin bundan bir endişesi olmasın. Türkiye bu konuda gereğini kendi istediği zaman içerisinde gerçekleştirecektir. Bu meseleleri takip eden birisi olarak söylüyorum; siz, ben rahatız ama Kandil'dekiler yavaş yavaş oradan tüymeye başladılar" şeklinde yanıt verdi. 

“BİR GECE ANSIZIN HER ŞEY OLABİLİR"

Bakan Soylu, Kandil'e olası harekat konusunda takvimin sorulması üzerine ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini hatırlatarak, “Bir gece ansızın her şey olabilir" dedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
HDP'ye seçim bürosu açılışında Türk bayraklı tepki
Bekçi alınacak iller hangisi-2018 illere göre bekçi alımı dağılımı
Vaftiz töreninde şok! Timsah dini lideri yuttu!
Honda'dan araba almak isteyenlere Haziran’a özel yüzde 0 faiz fırsatı
Diriliş Ertuğrul 121.son bölüm sezon finali savaş yeniden başlıyor!
Kenan Işık'a ne oldu hastalığı nedir Kenan Işık son durumu nasıl
Yorumlar 16 yorum