eposta yazdır zoom+ zoom-

Cilt kanserini tedavi eden en düşük maliyetli cihaza ödül

Cilt kanserini tedavi eden en düşük maliyetli cihaza ödül

McMaster Üniversitesi'nden dört bilim insanının geliştirdiği cilt kanserini erken teşhis eden düşük maliyetli cihaz, Kanada'da Uluslararası Dyson Ödülü'ne layık görüldü.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-11-2017 03:10 - Güncelleme: 10-11-2017 03:10

McMaster Üniversitesi'nden dört bilim insanının geliştirdiği  cilt kanserini erken teşhis eden düşük maliyetli cihaz, Kanada'da Uluslararası Dyson Ödülü'ne layık görüldü.

The Guardian'ın haberine göre, McMaster Üniversitesinden mezun dört bilim insanı tarafından geliştirilen elle basit şekilde kullanılabilen cihazın derinin sıcaklığını ölçerek, habis melanom cilt kanserini çabuk ve doğru olarak teşhis edebildiği belirtildi.

TERMAL SICAKLIK İLE HARİTA ÇIKARILIYOR

Termal olarak duyarlı rezistanslara sahip cihazın derinin termal sıcaklık haritasını çıkardığı ve şüpheli bölgede kötü huylu kanser hücrelerinin olup olmadığını çabuk ve doğru şekilde tespit ettiği vurgulandı.

James Dyson, yaptığı açıklamada, cilt kanserini çok basit şekilde teşhis edebilen Uluslararası Dyson Ödülü'ne layık görülen cihazın, dünyada çok sayıda hayatın kurtarılmasına yardımcı olacağını kaydetti.    

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Cilt kanserini tedavi eden en düşük maliyetli cihaza ödül haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro