BIST 1.173
DOLAR 8,07
EURO 9,54
ALTIN 493,58
HABER /  CHP

CHP'li Özel: 'Allah kimseyi MHP'nin durumuna düşürmesin'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, "Türkiye için yüzde 10 seçim barajı ağırdır" açıklamasıyla ilgili olarak, "Allah kimseyi, MHP'nin düştüğü tarihi tutarsızlık, çelişki, çaresizlik ve perişanlık durumuna düşürmesin" dedi.

Abone ol

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, "Türkiye için yüzde 10 seçim barajı ağırdır" açıklamasıyla ilgili olarak konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Allah kimseyi, MHP'nin düştüğü tarihi tutarsızlık, çelişki, çaresizlik ve perişanlık durumuna düşürmesin. CHP olarak baraj konusunda açık çekimizin arkasındayız. Gelecek dönem MHP burada olsun isteriz" dedi.

"Yüzde 10 baraj ne zamandır ağır? MHP anketlerde barajın altına indiğinden beri mi ağır?" sorusunu yönelten CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'nin yüzde 25 oyu varken de, kendisini en güçlü hissettiği zaman da barajı siyasi rakipleri bertaraf etme aracı olarak ahlâklı bulmadıklarını vurguladı.

Devlet Bahçeli'den hükümete seçim barajı teklifi!

Seçim barajının sıfır olması gerektiğini dile getiren Özel, istikrar aranacaksa, yüzde 1'i geçen her partinin Meclis'te temsil edilmesi gerektiğini söyledi.

Özel, "Yıllardır Kenan Evren anayasasının imkân tanıdığı seçim barajına dayananlar, birileri Meclis'e gelmesin diye baraj arkasına sığınanlar, 7 Haziran'da halkın 80 milletvekillik teveccühünü, 1 Kasım'da 40'a düşürenler, şimdi 30 milletvekili seviyelerine gelip gelecek seçimde grup olamama tehlikesi görenler 'Barajı kaldıralım' diyor. Allah kimseyi, MHP'nin düştüğü tarihi tutarsızlık, çelişki, çaresizlik ve perişanlık durumuna düşürmesin. Biz CHP olarak baraj konusunda açık çekimizin arkasındayız. Biz alacağı oy neyse, gelecek dönem MHP burada olsun isteriz. Elbette kalksın varsın. Bir ibret grubu olarak orada dursun, 80 vekillik grup bu hale geldi. En katı baraj savunucusu barajı 5'e indirtti, kıl payı geldi diye demokrasi tarihinde o grubu orada görmek isteriz" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım'dan seçim barajı açıklaması

ÖNCEKİ HABERLER
Fuat Avni'ye istihbarat sağlıyordu o ülkede yakalandı
YKS tarihleri belli oldu! 2018 YKS ne zaman yapılacak?
Beyaz Saray: İki ülke arasında yeni sayfa açılacak
Sosyal medya ayağa kalktı! Kim bu vicdansız?
360 milyon dolarlık uyuşturucu yakalandı!
Melis Özcan Sorgu Sual sunucusu kimdir kaç yaşında?
Yorumlar 34 yorum