eposta yazdır zoom+ zoom-

CHP'deki kavganın asıl nedeni şoke etti! Deniz Zeyrek yazdı

CHP'deki kavganın asıl nedeni şoke etti! Deniz Zeyrek yazdı

Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında Muharrem İnce'nin neden olağan kurultayı beklemediğinin yanıtını verdi. Zeyrek, İnce'nin garanti il ve ilçelerde kendi belirlediği adaylarla yerel seçime gitmek istediğini yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-07-2018 09:39 - Güncelleme: 21-07-2018 09:39

CHP'de muhalifler olağanüstü kurultay için imza topluyor. 24 Haziran seçimlerinde alınan yenilginin sorumlusu olarak gösterilen Kılıçdaroğlu, topun ağzında. CHP'de yaşanan kavganın asıl nedenini Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, "Kadıköy için Türkiye’yi kaybetmek" başlıklı yazısında anlattı.

Bir grup CHP'li ve CHP seçmen ile konuşan Zeyrek, Genel Merkez ile İnce arasındaki atışmaların arkasındaki gerçeği yazdı.

HEPSİ KORO HALİNDE AYNI YANITI VERDİ: "(...) Baktım benim düşüncemin onlar için hiçbir önemi yok, ortaya yeni bir soru attım: “İnce neden olağan kurultayı beklemiyor. O zamana kadar Anadolu’yu dolaşır, teşkilatları canlandırır, delegelerle yüz yüze görüşür, olağan kurultayı rahat kazanır”.

O ana kadar her kafadan bir ses çıkarken bu soruya hepsi koro gibi aynı yanıtı verdi: “Belediye başkan adaylarını kendisi belirlemek istiyor”.

Benim açımdan tartışma bitmişti. Taşrada bir yerde, CHP tabanı basın toplantılarında havada uçuşan rakamların, Genel Merkez ile İnce arasındaki atışmaların arkasındaki gerçeği çözmüştü. Bütün mesele yerel seçimlerde Çankaya gibi, Kadıköy gibi, İzmir gibi, alınması “garanti” illerde ve büyük ilçelerde seçime kendi belirledikleri isimlerle gitmekti.

VARSA YOKSA GARANTİ İL VE İLÇELERDİ: Kimse iktidarın yerel yönetimlerden geçtiği gerçeğini umursamıyor, yerel seçimler öncesinde kafa kafaya verip, güçlerini ve yeteneklerini birleştirip iktidara yürümeyi ihtimal olarak görmüyordu. Varsa yoksa garanti il ve ilçelerdi.

Size iddialı gelebilir ama gözlemlerimden yola çıkarak şunu çok net yazabilirim: CHP, seçimler öncesindeki 8 ayı, bu şekilde parti içi çekişmeyle geçirirse, o garanti yerler de gidecek. İzmir’de, İstanbul’un bazı ilçelerinde, Mersin’de, Adana’da, Antalya’da çok büyük hayal kırıkları yaşayacaklar."

Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN CHP'deki kavganın asıl nedeni şoke etti! Deniz Zeyrek yazdı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Misafir 21 Temmuz 2018 19:09 Genel merkez önümüzde yerel seçimler var sırasımı kurultayın diyerek partiyi düşünüyor kisvesi altında statikoyu koruma amacında. KILIÇTAROĞLU çıkmış millet geçim derdinde birileri koltuk derdinde diyerek kendisini bu konunun dışında tutmak istiyor. Asıl koltuk sevdalısının kendisi olduğu gerçeğini kamufle etmek istiyor. Ancak parti tabanı değişiklik istiyor. Hemde lider değişikliği. Bazı aklı evvel basın mensupları CHP nin bir değişime ihtiyacı var ancak bu lider değil diyerek liderin o kadarda önemli değil vurgusu yapıyorlar. Bu ülkede liderin önemini kavrayamamış bir basın yön tayin ediyor.

    CEVAP YAZ 0 178
KİMDİR ?
Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro