İFTARA NE KADAR KALDI

  • 00 Saat
  • 00 Dakika
  • 00 Saniye
İstanbul
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Amasya Ankara Antalya Artvin Aydın Balıkesir Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Isparta Mersin İstanbul İzmir Kars Kastamonu Kayseri Kırklareli Kırşehir Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Kahramanmaraş Mardin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Şanlıurfa Uşak Van Yozgat Zonguldak Aksaray Bayburt Karaman Kırıkkale Batman Şırnak Bartın Ardahan Iğdır Yalova Karabük Kilis Osmaniye Düzce
eposta yazdır zoom+ zoom-

Cemalnur Sargut'un beklenen kitabı Bakara 4 raflarda

Cemalnur Sargut'un beklenen kitabı Bakara 4 raflarda

Cemalnur Sargut’un Bakara serisinin beklenen dördüncü kitabı Bakara 4 ‘’Putların Kırılması’’ Nefes Yayınevi’ nden çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-09-2017 11:16 - Güncelleme: 14-09-2017 11:16

Cemalnur Sargut’un Bakara serisinin beklenen dördüncü kitabı Bakara 4 ‘’Putların Kırılması’’ Nefes Yayınevi’nden çıktı.

Mutasavvıf yazar Cemalnur Sargut’un derlediği Bakara 4 : Putların kırılması, Kur’ân-ı Kerim’de yer alan Bakara sûresinin 40 ile 66. ayetlerinin mutasavvıflarca yapılmış şerhlerinin yanı sıra, içinde derin tefekkür izinlerinin de görülebileceği bir iç muhasebe kitabı.

Bakara’yı okumak insanın ruhunu yeniler, vücûdunu tamamlar ve insan birçok sorusunun cevabını alır.

Bakara suresi Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Medine’ye hicret etmelerinden sonra inen ilk sûredir. Bakara sûresi için âlimler; Kur’ân’ın zirvesi el-Bakara sûresidir diyorlar.

Kur’ân canlı bir cisme benzetilecek olursa Fatiha başı, Yasin kalbi, Bakara gövdesinin en önemli kısmı, diğer sûreler de başka uzuvları, cihazları, kol ve bacakları derecesindedir, demişlerdir.

Bakara Sûresi, Allah’ın kullarına nefsi ve vücûdu terbiye etmenin yollarını öğrettiği çok büyük lütuf olan bir sûredir. Bütün insanlığın ortak sorusu olan “Ben bu nefsi, egoyu nasıl adam edeceğim?” sorusunun cevaplarını Bakara Sûresi’nde bulabiliriz.

Serinin bu bölümünde hakla bâtılı ayırmayı, ibâdetin hakîkatini, sabrın önemini, nefsi terbiye etmedeki yolları, Allah’ın verdiğinden memnun olmayı, acılara ve sıkıntılara katlanmayı öğreten bir sürü reçete var.

Bakara Suresi’nin 40 ile 66. Ayetlerini kapsayan bu bölüm, putları kırmak ve egomuzu yenmek için neler yapmamız gerektiğini öğreten bir bölüm olarak bizi terbiye ediyor.

Cemalnur Sargut’un sözleriyle "Kitabı okuyanlar nefislerinden yok olup manalarıyla dirilebilme yolunu tefekkür edebilirler, kitap münafık nefsimizi mümin hale getirmek için, gönlün ve aklın nasıl çalışması gerektiği konusunda bilgi vermektedir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Cemalnur Sargut'un beklenen kitabı Bakara 4 raflarda haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro