eposta yazdır zoom+ zoom-

Çavuşoğlu'ndan flaş Mor Gabriel Manastırı açıklaması

Çavuşoğlu'ndan flaş Mor Gabriel Manastırı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, son dakika açıklamasıyla Mardin'deki Mor Gabriel'e ait kabristanın tapusunun dikkatsizlikten dolayı Hazine'ye geçtiğini, iadesinin yapılacağını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-11-2017 11:11 - Güncelleme: 22-11-2017 11:11

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'ndan son dakika Mor Gabriel Manastırı açıklaması geldi.

Çavuşoğlu, Mardin'deki Mor Gabriel'e ait kabristanın tapusunun dikkatsizlikten dolayı Hazine'ye geçtiğini, iadesinin yapılacağını söyledi.

Mardin'in Midyat ilçesindeki binlerce yıllık Mor Gabriel Manastırı'na ait 244 dönüm araziye ait 12 tapu, 2014 yılının Şubat ayında Manastır-Vakfı yönetimine iade edilmişti. Tarihi Manastır’a ait arazilerin iade süreci 2013 Ekim'inde, Demokratikleşme Paketi kapsamında gündeme geldi.

NATO'DAKİ SKANDAL FETÖ MENSUPLARININ TAKTİKLERİ

AA'nın Editör Masası programına konuk olan Çavuşoğlu, NATO'daki hedef skandalıyla ilgili "Biz bu tavırları, bu kabil işleri daha ziyade FETÖ mensuplarının taktikleri olarak görüyoruz" dedi. 

Türkiye'nin NATO'dan çıkacağı yolundaki iddialarla ilgili de Çavuşoğlu şöyle konuştu: "Türkiye hem NATO'da hem uluslararası paktlarda kendi ilkeleri ve değerleri doğrultusunda hareket edecek."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Çavuşoğlu'ndan flaş Mor Gabriel Manastırı açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro