eposta yazdır zoom+ zoom-

Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Artık ona rahat yok

Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Artık ona rahat yok

Dışileri Bakanı Mevlüt Çavuşoğu, terörist Salih Müslüm'le ilgili 'artık ona rahat yok. Nereye giderse gitsin peşini bırakmayacağız.'' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-03-2018 18:27 - Güncelleme: 06-03-2018 00:25

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü PYD/PKK'nın eski eş başkanı Salih Müslüm'ün iadesine ilişkin, "Bu çabalarımız sadece Çekya ya da Almanya ile sınırlı değildir. Salih Müslüm nereye giderse gitsin peşini bırakmayacağız."

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap verdi.

Salih Müslüm ile ilgili girişimlerinin olduğunu kaydeden Bakan Çavuşoğlu, “Yarın Sigmar Gabriel ile Almanya’da 14.30 gibi buluşacağız, görüşmelerimizde de gündeme getireceğiz. Bu çabalarımız Çekya ya da Almanya ile sınırlı değildir. Salih Müslüm nereye giderse gitsin peşini bırakmayacağız. Türkiye’de mahkeme kararları var. Türkiye’deki terör saldırılarının sorumlusu olarak tutuklama kararı var. Bu konuda Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, ilgili birimlerimiz Dışişleri Bakanlığının koordinasyonunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nereye giderse gitsin peşindeyiz. O ülkelerden de iade talebinde bulunacağız. Tüm aldığımız kararları, bilgileri aktararak, resmi olarak her ülkeden isteyeceğiz. Artık ona da rahat yok” şeklinde konuştu.

Salih Müslim’in nerede olduğunun sorulması üzerine Çavuşoğlu, “En son Almanya’da görüldü biliyorsunuz. Bir gün önce orada olacağının bilgisini aldık. Şuanda nerede olduğu konusunda bir bilgim yok. Çekya’da AB dışına çıkamaz kararı vardı. AB içinde herhangi bir ülkeye rahatça gidebiliyor. Şimdi Bakanlar Kurulu toplantısındaydık, arkadaşlarımızdan son bilgiyi de alırız. Yarın görüşmeden önce bu bilgi bizde olur ki, ona göre muhataplarımızla konuyu değerlendiririz” ifadelerini kullandı.

Flaş Salih Müslim kararı! Çekya kelepçelerle çıkarttıFlaş Salih Müslim kararı! Çekya kelepçelerle çıkarttıFlaş Salih Müslim kararı! Çekya kelepçelerle çıkarttıFlaş Salih Müslim kararı! Çekya kelepçelerle çıkarttıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Çavuşoğlu'ndan flaş açıklama: Artık ona rahat yok haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 06 Mart 2018 09:18 Bir zamanlar ayaklarının altına kırmızı halı seriyordunuz. Üstelik Mardin 2 Ağır Ceza Mahkemesinin terörist kararı vardı. Şimdi kalkmış Çekya Almanya ABD yok uzaylılar bize düşman mahkeme kararlarını tanımıyorlar, bunlara destek veriyorlar diyorsunuz. Hükümetiniz Türk Mahkemelerini tanıdı mı ki elin gavurundan istiyorsunuz.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mevlüt Çavuşoğlu
MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

1968 Alanya doğumlu Mevlüt Çavuşoğlu, 64. Hükümet Avrupa Birliği Bakanı görevini yürütmektedir.  Özel H. Emin Paşa Lisesi’ni birincilikle tamamlayan Çavuşoğlu, 1988 yılında Ankara &Uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro