eposta yazdır zoom+ zoom-

Çavuşoğlu Yunan Bakanın yüzüne söyledi! İzin vermezdik

Çavuşoğlu Yunan Bakanın yüzüne söyledi! İzin vermezdik

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, İzmir'de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenina ardından Çavuşoğlu Yunanistan'ın darbecilerle ilgili aldığı karara tepki gösterdi. Çavuşoğlu rahatsızlığı Yunan bakanın yüzüne söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-09-2018 12:49 - Güncelleme: 04-09-2018 12:49

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunan mevkidaşı Nikos Kocyas, Yunanistan'ın yenilenen İzmir Başkonsolosluğu binasının açılış töreninde bir araya geldi. Çavuşoğlu ve Kocyas, İzmir'deki görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yunanistan'ı hedef alan darbecilerin ülkemizde barınmasına biz izin vermezdik" dedi.

"Türkiye ve Yunanistan coğrafyamızın ve tarihin kilitlediği ülke. İki büyük medeniyeti temsil ediyoruz" diyen Çavuşoğlu, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"Her iki ülkede de sayısız kültürel mesajlar var. Dillerimizde ortak 5 bin kelime var. Tüm bunlar halklarımızı yakınlaştırıyor. Anlaşamadığımız günler var, fırtınalı günler yaşıyoruz zaman zaman. Ama iş birliği ve diyaloğu çözüm olarak görüyoruz. Görüş ayrılıklarımız sır değil. Yunanistan'ı hedef alan darbeciler ve hainler bizim ülkemizde barınamaz. İzin vermeyiz."

YUNAN BAKAN: TÜRKİYE'NİN YANINDA YER ALDIK: Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocias ise, yaşanan sorunlara rağmen ilişkileri geliştirmeye çalıştıklarını belirterek "Darbe girişimine karşı Türkiye'nin yanında yer aldık" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Çavuşoğlu Yunan Bakanın yüzüne söyledi! İzin vermezdik haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 04 Eylül 2018 14:38 lafla peynir gemisi yürümüyor arkadaşlar icraat lazım icraat 18 adamız sessiz sessiz yunanlılarca işgal edilmiş ağzınızla kuş tuttsanız yaranamazsınız artık ayıptır yahu bu memleket bu kadar sahipsiz mi olmalı

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Mevlüt Çavuşoğlu
MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU KİMDİR?

1968 Alanya doğumlu Mevlüt Çavuşoğlu, 64. Hükümet Avrupa Birliği Bakanı görevini yürütmektedir.  Özel H. Emin Paşa Lisesi’ni birincilikle tamamlayan Çavuşoğlu, 1988 yılında Ankara &Uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro