eposta yazdır zoom+ zoom-

Büyü bozuluyor diyen Selvi bugün ne yazdı?

Büyü bozuluyor diyen Selvi bugün ne yazdı?

AK Parti'de kriz olduğunu yazarak dikkatleri üzerine çeken Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, bugün ne yazdı?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-03-2015 07:54 - Güncelleme: 25-10-2015 07:38

'AK Parti'de büyü bozuluyor' yazısıyla oay olan Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki uyuma dikkat çekti.

Selvi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hükümet arasındaki görüş ayrılıklarını değerlendirdiği dünkü yazısı olay olmuştu. 

"Büyü bozuluyor" iddiası sonrası gözlerin çevrildiği Selvi, bugünkü yazısında hafta sonu gerçekleşen Erdoğan-Davutoğlu zirvesini değerlendirdi. Selvi, hükümet ve Erdoğan arasındaki ilişkileri böyle yorumladı:

SORUNU KRİZE DÖNÜŞTÜRMEDEN ÇÖZEBİLİYORLAR

"Bu arada çözüm süreci üzerinden başlayan gerilim, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cumartesi akşamı İstanbul’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşme ile çözüm yoluna girdi. Çözüm süreci üzerinden yürütülen tartışmanın hem çözüme hem hükümete zarar verdiği noktasında bir görüş birliğine varıldı. Her dönemde Cumhurbaşkanı ile hükümet arasında sorun olabiliyor. Ama bu dönemin özelliği Davutoğlu ile Erdoğan 24 saate kalmadan bir araya gelip, sorunu krize dönüştürmeden konuşup, çözebiliyorlar. Bu sistem olduğu sürece ileride de sorunlar çıkacak ama, ikili arasındaki bu ilişki sorunlara karşı önemli bir sigorta işlevi görüyor.
Erdoğan’la hükümet arasındaki bir sürtüşmenin kimseye yararı yok. Çünkü bu tür tartışmaların kazananı olmaz.
Biz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seviyoruz. Ama makamı, mevkii için değil. Recep Tayyip Erdoğan olduğu için seviyoruz. Aynı şey Ahmet Davutoğlu için de geçerli.
Bu ikisinin uyumundan bir sinerji doğacağına inanıyoruz. Ama Cumhurbaşkanı ile hükümet arasındaki bir sürtüşme ise sadece kendilerine değil, bu millete zarar verir. Sadece millete değil, mazlum ve sahipsiz olan bu ümmete zarar verir. Buna kimsenin hakkı yoktur.
Farkında mısınız bilmem ama seçimlere 75 gün kaldı. Kimse bu millet 7 Haziran’da sandığa bizim tek başımıza iktidarımızı tescil etmek üzere gidecek diye bakmasın.
Bu milletin sağı solu belli olmaz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Büyü bozuluyor diyen Selvi bugün ne yazdı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • ces35 24 Mart 2015 08:22 Şimdiden kendine başka kapı aramaya başla

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro