eposta yazdır zoom+ zoom-

Böylesi de var! Kuşlar için bakın ne yaptı

Böylesi de var! Kuşlar için bakın ne yaptı

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde yapımı devam eden inşaata yuva yapan kırlangıçlar nedeniyle çalışmalar durduruldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-06-2014 11:26 - Güncelleme: 25-10-2015 09:24

ADIYAMAN ’ın Çelikhan ilçesinde yaşayan Mehmet Temiz'e ait olan bir benzin istasyonuna idari bina olarak kullanılmak üzere 2 katlı inşaat yapımına başlandı.

Çalışmalar sırasında 43 kırlangıç, inşaatın 2'nci katına yuva yaptı. Kuşların yuva yaptığını gören işçiler ise durumu inşaat sahibine bildirdi. İnşaat sahibi Mehmet Temiz, kırlangıçların yumurtalarına zarar gelebileceğini düşünerek çalışmaların durdurulması talimatını verdi.

Yumurtalardan kuşlar çıkana kadar inşaattaki çalışmaları durdurduğunu söyleyen Temiz, "Yaklaşık 15- 20 gün önce akaryakıt istasyonumuzun bitişiğinde ek bir bina yaptık.

fft16_mf2237756.jpeg

İnşaat binamızda sıva ve badana yapıldıktan sonra bir sabah kalktığımızda burada kuşların 43 tane yuva yaptıklarını ve hepsinin de içinde kuşların yumurta bırakıp kuluçkaya yattıklarını gördük. Bu saatten sonra mecburen kuşların yumurtadan çıkıp kendi başlarına uçabilecekleri bir döneme kadar inşaatımıza ara verdik.

Memleketimizde ilk defa bu kadar kırlangıcın bir arada yuva yaptıklarını gördüm. Bizler de bu yuvalara zarar gelmemesi için gözümüz gibi bakıyoruz" diye konuştu. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Böylesi de var! Kuşlar için bakın ne yaptı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • kartal 18 Haziran 2014 12:18 Laf olsun torba dolsun diye zarta zurta ödül vermekten ne yaptıklarını bilmeyen haberciler, televizyoncular, doğa koruma dernekleri, kanaryaseverler dernekleri... Sayılamayacak kadar çok zırtaboz konu ile ilgili kuruluşlar. Bundan daha iyi örnek ne olabilir. Çıkın bu işadamını yılın insanı seçin. Seçin ki belki doğayı lafla koruduğunu sanan dangalakların sesini keseriz.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro