eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP'den Facebook'a sert tepki

BDP'den Facebook'a sert tepki

BDP Basın Yayın Komisyonu, sosyal paylaşım sitesi Facebook’la ilgili açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-10-2013 15:25 - Güncelleme: 23-10-2015 23:44

BDP’den yapılan açıklamada, Facebook’un İstanbul il teşkilatının ardından genel merkeze ait sayfayı da kapattığı belirtilerek, “Bu sansürcü anlayışının altında AKP ile yürüttüğü çıkar işbirliği yatmaktadır” denildi.

Açıklamada BDP İstanbul İl Başkanlığı’nın ardından BDP Genel Merkezi’ne ait sayfanın da kapatıldığı belirtildi.Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Facebook'un partimize yönelik sansür politikası, siyasal alanda yürütülen baskı politikasının bir benzeridir. BDP'nin sosyal medyada giderek artmaya başlayan etkinliğinden rahatsız olan çevreler, partimizin siyasi, politik, barışçıl mesajlarının sosyal medya üzerinden yaygınlaşmasını engellemek amacıyla çağdışı yol ve yöntemlere başvurmaktadır.İstanbul il örgütümüzün sayfasının ardından, bu kez de genel merkezimize ait sayfa Facebook tarafından kapatılmıştır. Facebook'un bu sansürcü anlayışının altında AKP ile yürüttüğü çıkar işbirliği yatmaktadır. Türkiye'de ofis açarak reklam pastasına doğrudan erişmek isteyen Facebook, bu hedefini gerçekleştirmek için AKP ile işbirliği kapsamında partimizin sayfalarını kapatmaktadır."

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro