eposta yazdır zoom+ zoom-

BDP: Ermenilerden özür dilensin

BDP: Ermenilerden özür dilensin

Başbakan Erdoğan'ın 1915'te ölen Ermeniler için verdiği taziye mesajı, BDP yönetimi yeterli bulmadı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-04-2014 13:39 - Güncelleme: 24-10-2015 22:50

BDP 1915 olaylarının yıldönümü nedeni ile yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada "Türkiye devletini Ermeni halkından özür dilemeye çağırıyor, yeni acılar yaşanmaması umuduyla Ermeni soykırımı kurbanlarını saygıyla anıyoruz" denildi.

SOYKIRIM İÇİN ÖZÜR DİLENSİN

Açıklamada "Türkiye devleti kendi tarihiyle hesaplaşmamış, soykırım gerçeğini kabul ederek Ermeni halkından özür dilememiştir" ifadesine yer verildi, yüzleşmenin kaçınılmaz olduğu vurgulandı.

Açıklamada, "Tarihle yüzleşme ve hesaplaşma, aynı zamanda acıların bir daha yaşanmamasının da teminatı olacaktır" mesajı verildi.

Açıklamasında "Günümüzde farklı kimlik, kültür ve inançlara yönelik tehditler devam etmektedir" iddiasına yer veren BDP, çözüm sürecine de atıfta bulundu ve "Gelişen demokratik çözüm sürecinde görülen barış, benzeri olayların yaşanamayacağının umut ifadesidir" vurgusu yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BDP: Ermenilerden özür dilensin haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR27 YORUM
  • Önce Vatan 25 Nisan 2014 02:57 Allahım ne büyüksün bdp'lilerin neolduğunu bu cahil kürtlere gösterdin amaçları buydu zaten bunların roj tv'sinde izledim Avrupada hayretler içinde kaldım bunlar ermenilerden daha kötü Türk düşmanı bu Ülke toprakları üzerinde bunların bukadar gözü var güçleri yetiyorsa bir denesinler Türkleri uyandırmak zordur ama uyandımıda uyutmak mümkün değildir tarihi okuyun anlarsınız.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro