eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP'nin 2 numarasından duyulmamış Barzani açıklaması

BBP'nin 2 numarasından duyulmamış Barzani açıklaması

Kürt devleti kurulmasına ve Türkiye'nin Kuzey Irak yönetimiyle ilişkilerini bugüne kadar sert ifadelerle eleştiren BBP yönetiminden bu kez şaşırtan bir açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-04-2017 10:05 - Güncelleme: 06-04-2017 10:21

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, bağımsız Kürt devleti hazırlıklarına başladı ve Türkmen kenti Kerkük'e Kürt bayraklarını asarak bölgede tansiyonun yükselmesine neden olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da sert dille eleştirdiği Kürt bayrağının Kerkük'te devlet dairelerine asılmasıyla başlayan tartışmaya BBP şaşırtan bir açıklamayla katıldı. Referandumda evet kararı alan BBP'nin Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, Barzani ile dost olunmasının kötü bir şey olmadığını söyleyerek şaşırttı.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis
BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis

KRT Televizyonu'nunda bir programa katılan Yelis, "Barzani ile Türkiye'nin dost olması kötü bir şey değil. Türkiye'nin dostlarını artırması da kötü bir şey değil, Türkiye'nin düşmanlarını azaltması da kötü bir şey değil" diye konuştu.

Yelis açıklamalarının devamı şöyle:

"Bu kavgaların olduğu bir yerde siz ülkenin uluslararası sistemden pay almasını, coğrafyasını muhafaza etmesini ve etki alanını genişletmesini konuşacaksınız. Burada dün de Barzani bir takım yanlışlıklar yapmıştı bize sonra geldi özürlerini diledi, yarın yine özür diler hiç şüpheniz olmasın."

Barzani'nin Türkiye ziyaretinde sözde Kürdistan bayrağının havalimanımıza asılmasına en sert tepkiyi BBP teşkilatları göstermiş ve çeşitli protestolar düzenlemişlerdi.

Ahmet Yelis'in açıklamalarının detayları aşağıdaki playerdan izleyebilirsiniz.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP'nin 2 numarasından duyulmamış Barzani açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Avni 06 Nisan 2017 15:37 Ülkemizin bekası için elbette tüm Kürt ve Araplarla tarihimizdeki gibi dost olmalıyız. Müslümanlarla ilişkimiz iyi olmalı. Batılılarla da karşılıklı çıkar ilişkilerini muhafaza etmeliydik. Ama yapamadık, hırslarımıza yenildik.

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro