BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım: Karşıma geçti sırıtarak 'Naber Bakan Bey' dedi

Başbakan Binali Yıldırım, sorun yaşadıkları eski cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer dönemindeki bir olayı anlattı.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, Sezer döneminde kriz çıkmasın diye yutkunduklarını, hep alttan aldıklarını belirterek, "Bir tane genel müdür yardımcısı ve o genel müdür yardımcısı kararnamesi döndükten sonra benim karşıma geçti sırıtarak ‘Naber Bakan Bey’ dedi. ‘Benim patronum cumhurbaşkanı sen değilsin’ demektir bu. Vesayet odağı bir bu anayasanın kendisi." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Konak Meydanı’ndaki Saat Kulesi’nin önünde gerçekleştirilen Habertürk-Bloomberg ortak yayınında ‘Türkiye’nin referandumu; Gençler Başbakana Soruyor’ programına katıldı.

KARŞIMA GEÇTİ SIRITARAK "NABER BAKAN BEY" DEDİ

Bazı vesayet odakları ile sıkıntılar yaşadıklarını belirten Yıldırım, “Biz Ahmet Necdet Sezer ile çok sorunlar yaşadık. Ama yutkunduk yutkunduk aman kriz çıkmasın diye hep alttan aldık. Ne oldu yapmamız gerekenlerin 3’te birini ancak yapabildik, 3’te ikisini engellediler. Ben bakanım bir tane genel müdür yardımcısı değiştireceğim başbakan imzalıyor, cumhurbaşkanına gönderiyor cumhurbaşkanı imzalamıyor, geri gönderiyor. Bir tane genel müdür yardımcısı ve o genel müdür yardımcısı kararnamesi döndükten sonra benim karşıma geçti sırıtarak ‘Naber Bakan bey’ dedi. ‘Benim patronum cumhurbaşkanı sen değilsin’ demektir bu. Vesayet odağı bir bu anayasanın kendisi. Bu anayasa darbeden sonra kurulmuş ve insanlar sorgulayamamış bile. Bu anayasa yüzde 93 ile kabul edildi. Yüzde 7’si hayır verdi. Niye başta silahlı adamlar var, sıkıysa itiraz et. Kılıçdaroğlu da diyor ki ‘Ben de hayır oyu verdim.’ Güzel, işte biz şimdi hayır verdiğin anayasayı değiştiriyoruz. Şimdi evet vermesi gerekir. Ben koltuk meraklısı değilim memleket sevdalısıyım” diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Boğazı yine kapatıldı
Maltepe'de polise silahlı saldırı
Sevgilisinin özel videolarını arkadaşlarına gönderince
CHP'li Özel en son anket sonucu açıkladı
Şemdinli'de MHP ilçe bürosu açıldı
Kadir Topbaş eşi Özleyiş Topbaş ve çocukları kimdir?
Yorumlar 26 yorum