eposta yazdır zoom+ zoom-

BBP yönetiminde bir çatlak daha

BBP yönetiminde bir çatlak daha

Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu'na destek kararı alan BBP lider Mustafa Destici'ye parti yönetiminden tepkiler sürüyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-08-2014 10:04 - Güncelleme: 22-10-2015 14:56

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK ve Disiplin kurulu üyesi Ömer Aydoğmuş, 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde BBP’nin almış olduğu karara karşı olduklarını söyledi.

2000 yılından bu yana BBP’de siyaset yaptığını ifade eden BBP MKYK ve Disiplin kurulu üyesi Ömer Aydoğmuş, “2007 yılında Akdağmadeni ilçe başkanı ve 2011 yılında BBP MKYK üyeliği görevinde bulundum. 2014 seçimlerinde Akdağmadeni belediye başkan adayı oldum. Şu an Büyük Birlik Partisi MKYK ve Disiplin Kurulu Üyesiyim. 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde mensubu olduğum Büyük Birlik Partisi’nin almış olduğu karara karşı olduğumuzu kamuoyuna bildirmek istiyorum” dedi.

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun CHP’nin yürüttüğü küresel bir proje olduğunu ileri süren Aydoğmuş, ”Ekmeleddin İhsanoğlu cumhurbaşkanı olursa İsrail, ABD, Suudi Arabistan ile birçok Avrupa ülkesinin çok mutlu olacağı kesin iken BBP’nin böyle bir ismin arkasında durması asla söz konusu olamaz. Muhsin Yazıcıoğlu hayatının hiçbir dönemimde sol örgütlerince CHP’nin içinde olduğu hiçbir projeye destek vermemiştir. 1993 yılında Muhsin Yazıcıoğlu’nun MHP den ayrılarak BBP’yi kurmasına vesile olan diğer bir husus ise DYP-SHP hükümetine Çekiç Güç oylamasında ‘Evet’ demesi gerektiğini söylenmesidir. Darbe, cunta ve statükoya karşı dik duran ebedi liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu küresel güçlerin bir dayatması olarak buna destek vermemesinin kendisini ve davasını inkar anlamına geleceğini defalarca bizlere ifade etmiştir. Rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti olan BBP, sol örgütlerin ve CHP‘nin asla oyuncağı değildir. Bu nedenle Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklememiz asla söz konusu olamaz” diye konuştu.

Aydoğmuş, "Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Hüseyin Aygün’lerin, Doğu Perinçek’lerin, Türk Solu denen ve cenazesinde liderimize hakaret eden biçare densizler, Büyük Birlik Partisi ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası ile yan yana gelemez tarih bunu affetmez. Tarih bu fotoğrafı CHP, MHP, BBP ve sol örgütlerin iş birliği diye not edecektir. Tarih sayfasında Ekmeleddin İhsanoğlu 3. planda kalacaktır. Geçmişte olduğu gibi bugün de önü arkası sağı solu belli olmayan adaya destek kararını kabul etmiyoruz. Tarihe kara bir leke olarak düşmeyeceğiz. Partimizi, davamızı, hareketimizi, partimize gönül veren Türk milletinin sesi olacağız. Benim gibi düşünen parti kurucusu, başkanlık divanı üyesi, MKYK üyesi, il başkanı, ilçe başkanı eski yöneticiler gibi sayıları binlerle ifade edilen dava arkadaşlarımızla birlikte istişare içindeyiz. Her türlü tepkimizi göstereceğiz. BBP’nin başkanlık divanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun siyaset için ödediği bedelin ne olduğunu bildikleri halde bu talihsiz açıklamayı yapmıştır. Bu bedelin KDV’sini bilseler CHP ve MHP ömür boyu tüketemezler. Muhsin Yazıcıoğlu ismini iftarda rakı masasındaki Hüseyin Aygün ile yan yana hiçbir kimse getiremez. Muhsin Yazıcıoğlu büyük bir markadır. Partimizin aldığı bu talihsiz kararın yanında olmayacağız. BBP her zaman millet merkezli siyaset yapmıştır ve karar almıştır” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN BBP yönetiminde bir çatlak daha haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • kartal 07 Ağustos 2014 11:33 akp kamu kurumlarında bbp lilere zulüm yaparken sesiniz çıkmadı akp terör örgütü ile müzakere yapıyor ses yok,solla iki defa işbirliği yaptı bu günkü akp yöneticilerinin çoğu o zaman parti yöneticisi idi hiç sesleri çıkmadı. şimdide perinçekle aynı noktada ses yine yok sizinde hemşehriniz olan milliyetçi,muhafazaker biri aday oldu hepiniz saçma sapan konuşmaya başladınız gerçek amacınız nedir acaba?

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro