eposta yazdır zoom+ zoom-

Barzaniden zeytin dalı

Barzaniden zeytin dalı

Barzani, sorunların çözümü için diyalog çağrısı yaptı ve şunları söyledi;

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-07-2007 12:00 - Güncelleme: 28-10-2015 15:10
Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'nin sınır ötesi operasyonunun bölgeyi felakete sürükleyeceğini belirterek, sorunların çözümü için diyalog çağrısı yaptı.

Selahaddin kentinde Barzani başkanlığında yapılan Kürdistan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta PKK hedeflerine yönelik olası sınır ötesi operasyonu ve sınırdaki yığınağı değerlendirildi.

Kürt internet sitelerine yansıyan haberde Barzani, toplantı sonrası Türkiye'ye, sorunları diyalog yöntemi ile çözme çağrısı yaptı. Barzani, Kürdistan Bölgesi ile Türkiye’nin birçok ortak yönleri olduğuna dikkat çekerek, "Bölgeyi felakete sürükleyecek askeri bir operasyon yerine, iki tarafın ortak yönlerine hizmet edecek doğru yaklaşımların esas alınması lazım. Sorunların savaşla değil, barış ve diyalogla çözülmesi gerekiyor" dedi.

Toplantıda, Türkiye ile iyi ilişkiler geliştirilmesi yönünde karar alındığı belirtilerek, "Federal Kürdistan Bölgesi, devamlı olarak Türkiye ile dostluk ve güven çerçevesinde bir ilişkinin meydana gelmesini bekliyor. Mevcut sorunlar barış yoluyla çözüme kavuşturulabilir" denildi
PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro