eposta yazdır zoom+ zoom-

Bakan Selçuk'tan ezber bozan bir açıklama daha: Teneffüs...

Bakan Selçuk'tan ezber bozan bir açıklama daha: Teneffüs...

Göreve geldiği günden bu yana dikkat çeken açıklamalar ve icraatlarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yine ezber bozan bir açıklama geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-09-2018 09:49 - Güncelleme: 10-09-2018 13:05

Sabah yazarı Şeref Oğuz, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Teneffüs kelimesine dikkat edin. 'Teneffüs' kelimesi, denizin dibine dalarak sünger çıkartan birinin, bir süre sonra nefes almasına benziyor. Yani ders öyle algılanıyor ki, buna teneffüs deniyor. Türkiye'de kavramların ele alınması lazım" dediğini aktardı.

Şeref Oğuz, "Reform değil inşa ve ihya" başlığıyla yayımlanan yazısında Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un Reform 2023 Bulma Konferansı'nda dile getirdiği görüşleri aktardı. 

Söz konusu konferansta Türkiye'nin eğitim sistemine kalıcı ve milli çözüm geliştirmek için yoğun mesai harcandığını belirten Oğuz, bakan Selçuk'un Türkiye'de kavramlara farklı yaklaşılmasının öneminden bahsettiğini söyledi.

'TÜRKİYE'DE KAVRAMLARI ELE ALMAMIZ LAZIM'

Oğuz, Selçuk'un şunları dediğini belirti:

"Teneffüs kelimesine dikkat edin. 'Teneffüs' kelimesi, denizin dibine dalarak sünger çıkartan birinin, bir süre sonra nefes almasına benziyor. Yani ders öyle algılanıyor ki, buna teneffüs deniyor. Türkiye'de kavramların ele alınması lazım. Sınıflarda kapının iç tarafı dışına göre daha çok aşınır. Çünkü öğrencilerin derse girişle çıkış hızı çok farklıdır." 

Bu özel okul tamamen ücretsiz! Duyanlar inanamıyor ama gerçek

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Bakan Selçuk'tan ezber bozan bir açıklama daha: Teneffüs... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • Misafir 11 Eylül 2018 00:55 Eğitim işi olunca mutlaka birileri lafı "ücretli öğretmen "Bu tabiri kullanmak da ne kadar doğruysa yada yakışık kalıyorsa ayrı mesele.yıllardır farklı okullarda çalışan biri olarak.o misafir arkadaşın dediği ücretli öğretmenler.inanın çoğu kadrolu öğretmenden kat be kat işinde daha ciddi daha verimli çalışmaktadır.Çoğu sektör böyledir malesef maaş sabit para çok olunca her şekilde garantilemisim geliri diyerek ,Bu çocuklardan adam olmaz bende burdan kiviriyim durumunda ve düşüncesinde çok adi sadece oğretmen kişi gordum.sözün özü ;ister öğretmen ister ucretmen herkes bu ülkede ülkenin her köşesindeki öğrencileri insanları bir görmeli.

    CEVAP YAZ 2 3
KİMDİR ?
Ziya Selçuk
ZİYA SELÇUK KİMDİR?

Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk aslen nereli okulları hangileri, eşi ve çocukları ile akademik kariyerinden kesitler içeren yaşam biyografisi: Ziya Selçuk, 1961'de Ankara'da doğdu. İngilizce bilen Prof. Ziya Se

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro