Bu özel okul tamamen ücretsiz! Duyanlar inanamıyor ama gerçek

TOKAT Organize Sanayi Bölgesinde açılan özel okul 4 yıl boyunca ücretsiz öğrenci okutuyor. Okulun farkı OSB desteğine tabi olması. İşte tamamen ücretsiz olan o okul:

TOKAT'taki bu özel okul yüzde 100 ücretsiz desek inanır mısınız? Duyan ilk anda inanamasa da gerçek olduğunu öğrenen veliler kayıt için sıraya giriyor. Organize Sanayi Bölgesi'nde açılan özel okulda öğrencilerden 4 yıl boyunca tek bir kuruş alınmıyor. Bunun sebebi de MEB'in verdiği OSB desteği. Üstelik bu destek için de MEB hiçbir şart öne sürmüyor. Herkes OSB'den faydalanabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığının OSB desteği kapsamında Tokat Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren kentin ilk Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan Özel Erişim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci kayıtları devam ediyor. Okulda bulunan Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Kimya Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri alanlarına kayıt yaptıran tüm öğrenciler yüzde 100 eğitim desteği alarak 4 yıl boyunca özel okul imkanlarından faydalanabiliyor.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ SİGORTA DA YAPILIYOR : 10. sınıftan itibaren iş kazaları ve meslek hastalıklarına karşı sigortalanan öğrenciler alanları üzerine işletmelerde stajlarını son sınıfta tamamlayarak “Teknisyen” unvanı ile mezun oluyor. Okulda eğitim gören öğrenciler dinamik eğitim anlayışla mesleki yeterliliğin yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel yönden gelişmiş bir şekilde mezun olabiliyor.

ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK : Yükseköğretim kurumlarında eğitimine devam etmek isteyen öğrencilere gerekli akademik bilgi okulun dinamik kadrosu ile takviye kursları ve etütlerle ücretsiz olarak veriliyor. Ayrıca MTOK kontenjanları ile öğrenciler kendi alanlarındaki mühendislik programlarına avantajlı bir şekilde yerleştirilebiliyor.