eposta yazdır zoom+ zoom-

Aysel Tuğluk'tan Nazlı Çelik'e cevap!

Aysel Tuğluk'tan Nazlı Çelik'e cevap!

Star Ana Haber anchormani ve gazeteci Nazlı Çelik, Suruç'ta güvenlik güçlerine taş atan HDP'li Aysel Tuğluk'a tepki göstererek "çözümün bir parçası olması gerekiyor ama bu görüntüler onu karmaşanın bir parçası olarak gösteriyor." demişti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-09-2014 12:09 - Güncelleme: 28-10-2015 20:14

Tuğluk, kendisini Ana Haber bülteninde eleştiren Nazlı Çelik'e yanıt vermekte gecikmedi. , Twitter adresinden Nazlı Çelik'e "tarafsız habercilik" yapması yönünde çağrıda bulundu.

Nazlı Çelik Tuğluk için şu ifadeleri kullanmıştı:

"Aysel Tuğluk bir avukat yani bir hukukçu. Üstelik uzun süredir de milletvekili yani süredir kendisine oy verenleri Meclis'te temsil ediyor. Ama elinde taş güvenlik güçlerini hedef alıyor yani çözümün bir parçası olması gerekiyor ama bu görüntüler onu karmaşanın bir parçası olarak gösteriyor. Üstelik yasaları bir hukukçu olarak çok iyi biliyorken."

TUĞLUK'TAN CEVAP

Twitter'dan Çelik'e yanıt veren Tuğluk, kendisini "güzel ve başarılı" bulduğunu belirterek " Eleştirilerini hassasiyetle dikkate alacağım. Ben de kendisinden bağımsız, özgür ve tarafsız gazetecilik beklerim." dedi.

Aysel Tuğluk şunları yazdı:

BEN DE KENDİSİNDEN TARAFSIZ GAZETECİLİK BEKLERİM 

"Star TV spikeri sayın Nazlı Çelik dün akşam haberlerinde siyasetçi/hukukçu kimliğime işaret ederek beni eleştirmiş. Karmaşanın değil, çözümün parçası olmamı istemiş. Kendisini hem güzel hem de başarılı bulurum. Eleştirilerini hassasiyetle dikkate alacağım. Ben de kendisinden bağımsız, özgür ve tarafsız gazetecilik beklerim. Bir haftadır her gün halka saldıran, gerçek mermi kullanan, gaz atan, adeta işkence ederek gözaltılar yapan; toprağını, ülkesini insanlarını IŞİD vahşetinden korumak isteyen Rojavalılar'ın dönüşüne izin vermeyen, sınırda sadece oturma eylemi yapmak isteyen biz vekilleri bile darp eden, hakaret eden; ama IŞİD denen cinayet çetesinin geçişlerine göz yuman, asker ve polisin şiddetine de bir çift söz söylesin, eleştiri yapsın.

HERKESİN KENDİNİ SAVUNMA HAKKI VAR 

Devlet şiddetine karşı herkesin kendini savunma hakkı vardır Nazlı Hanım. Hem unutmayın lütfen; "Yasaların bittiği yerde zulüm başlar." Bir haftadır Suruç/ Kobane sınırında olağanüstü hal ile yaşıyoruz. Çünkü o çok yücelttiğiniz devletiniz IŞİD’le işbirliği içinde. çeteleri silahandırarak Kürtlerin özgür kantonlarına saldırtıyor. Yazık ki, söz konusu Kürtler oldu mu, devlet o anti-demokratik yasalarını bile tanımıyor. Kürt'e apayrı bir "yasa-hukuk" işletiliyor. Biz çözümün, barışın, demokrasinin savunucusuyuz. Ama asla kurbanlık koyun değiliz, olmayacağız da. Ne olacaksa, en onurlu haliyle olacak.

Saldırılara karşı kendimizi korumaya, savunmaya ve bu ülkenin barışını demokratik/siyasal mücadele ile sağlamaya devam edeceğiz! Saygılarımla.

Bugün yine Suruç'ta, yine sınır hattındayız. Kalbimiz Rojava ve Kobane ile birlikte atacak.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Aysel Tuğluk'tan Nazlı Çelik'e cevap! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR66 YORUM
  • ayhan 28 Eylül 2014 14:58 işte bütün mesle bu çok güzel ifade etmişsin bravo

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Aysel Tuğluk
AYSEL TUĞLUK KİMDİR?

Aysel Tuğluk, 17 Temmuz 1965'te Elazığ'da doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Hatun'dur. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.   Serbest avukat olarak çalıştı. Toplumsal Hukuk Araştırmaları Vak

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro