SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Ayşe Böhürler kimdir Meclis'e girdi mi -27. dönem milletvekili isimleri

Ayşe Böhürler kimdir Meclis'e girdi mi -27. dönem milletvekili isimleri

Ayşe Böhürler kimdir, aslen nereli, Meclis'e girdi mi ve Ayşe Böhürler milletvekili oldu mu? Türkiye 24 Haziran'da rekor bir katılımla sandık başına gitti ve seçimini yaptı. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin birlikte yapıldığı 24 Haziran seçimlerini AK Parti ve Erdoğan açık ara önde aldı. Peki çok konuşulan fakat Meclis'e giremeyen isimler kimler oldu?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-06-2018 10:35 - Güncelleme: 25-06-2018 10:35

Ayşe Böhürler kimdir, aslen nereli ve Ayşe Böhürler Meclis'e girdi mi milletvekili oldu mu soruları çok konuşulanlar arasına girdi. Türkiye yüzde 90 bir katılımla 24 Haziran'da sandık başına gitti. İttifak sistemi ile ilk kez girilen seçimde birçok tanınan sima milletvekili olurken, birçok tanınan kişi de Meclis dışında kaldı.

AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan İstanbul 2. Bölge 16. sıra adayı, Yeni Şafak yazarı Ayşe Böhürler de Meclis'e giremedi. 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin birlikte yapıldığı 24 Haziran seçimleri, yüzde 90'a yaklaşan rekor bir katılımla yapıldı. Sandıkların tamamının açılmasıyla parlamentoya giren isimler de netleşti.

İttifak sistemi ile ilk kez girilen seçimde birçok tanınan sima milletvekili olurken, birçok tanınan kişi de Meclis dışında kaldı.

O isimlerden bazıları şöyle:

"Hayata Dönüş" adı altında cezaevilerine yapılan operasyonda kolunu kaybeden ve OHAL KHK'sı ile işinden olan HDP Ankara 3. Bölge 1. Sıra adayı Veli Saçılık parlamento dışı kaldı.

* MHP'den Ankara Milletvekili adayı, güvenlik uzmanı Abdullah Ağar da Meclis'e giremeyen bir diğer isim oldu.

* Eski SAT Komandosu Kurmay Albay Ali Türkşen İYİ Parti'den aday olmuştu. Türkşen Kocaeli'den aday gösterilmişti.

* Gazinocular kralı Fahrettin Aslan'ın oğlu oyuncu Mehmet Aslan İYİ Parti'den milletvekili adayı gösterildi. Aslan da seçilemeyenler arasında. Aslan daha önce de MHP'den aday gösterilmişti.

* Veli Oğuzhan Öztürk MHP tarafından aday gösterildi. Öztürk, 18 yaşında aday gösterilen sayılı kişiler arasında yer alıyordu. Öztürk de seçilemedi.

* İyi Parti'den İzmir 1. bölge 3. sıradan milletvekili adayı olan gazeteci Mehmet Tezkan da parlamento dışı kalan isimler arasında yer aldı.

18 yaşındaki adaylar parlamento dışı

* Irmak Neriman Nebioğlu 1998 doğumlu CHP'den İstanbul 3. bölge milletvekili adayı gösterildi, seçilemedi.

* Elif Nur Bayram 18 yaşında Kocaeli'den aday gösterildi. Bayram seçilse en genç vekillerden biri olacaktı. Bayram Meclis'e giremedi.

* Merve Asa İYİ Parti'den Bursa 2. Bölge 10. sıradan aday oldu. Asa, 18 yaşında aday olabilme şartının getirilmesi ile en genç vekil olma şansına sahipti. Seçilemedi.

* İsmail Hakkı Gül - CHP Antalya Milletvekili adayı. Hakkı Gül seçilse Meclis'te en genç milletvekili olacaktı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ayşe Böhürler kimdir Meclis'e girdi mi -27. dönem milletvekili isimleri haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro