eposta yazdır zoom+ zoom-

Arif Sağ'ın başkanlığı davalık oldu

Arif Sağ'ın başkanlığı davalık oldu

Sanatçı Arif Sağ'ın MESAM başkanlığı davalık oldu...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 06-11-2011 13:15 - Güncelleme: 06-11-2011 13:15

Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) eski başkanı Faruk Demir, birliğin temmuz ayındaki yönetim kurulu toplantısında güvenoyu alamaması sonucu yerine sanatçı 'ın getirildiği kararın 'yok hükmü'nde sayılmasını isteyerek dava açtı.

Demir'in avukatı Hıdır Tanrıverdi tarafından İstanbul 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, MESAM Yönetim Kurulunun 12 Temmuz 2011 tarihli toplantısında birliğin başkanlığını yürüten Faruk Demir'in, güvenoyu alamaması nedeniyle yönetim kurulu başkanlığının düşürülmesi ve gizli oylama sonucu boşalan başkanlığa Arif Sağ'ın, başkan yardımcılığına Ali Rıza Binboğa'nın ve sayman üyeliğe Ali Yavuz'un seçilmesine ilişkin tüzüğe uygun olmayan kararın yok hükmünde sayılması istendi.

KARAR YOK HÜKMÜNDE

Mevcut kanun ve tüzük gereğince MESAM yönetim kurulu başkanının Faruk Demir, başkan yardımcısının Emre Sarısaltıkoğlu ve sayman üyenin Hülya Şenkul olduğunun tespit edilmesi istenen dava dilekçesinde, bu haliyle 12 Temmuz 2011 tarihli yönetim kurulu kararının yok hükmünde sayılması talep edildi.

Birliğin söz konusu tarihteki oturumunda kanuna aykırı olarak oluşturulduğu ileri sürülen yönetim kurulunun MESAM'ı bağlayıcı kararları ile bu tarihten sonraki yönetimin aldığı kararların da tespiti istenen dava dilekçesinde, yönetim kurulunun bu kararlarının da geçersiz sayılmasına karar verilmesi istendi.

Dava dilekçesinde, kanuna aykırı kurulduğu belirtilen yönetim kurulu tarafından el konulan birlik defterinin de mahkeme tarafından tespit edilecek yasal yönetim kurulu başkanına teslim edilmesi istendi.

İstanbul 13. Asliye Hukuk Mahkemesinde açılan davanın önümüzdeki günlerde görülmesine başlanacak.

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
Arif Sağ
ARİF SAĞ KİMDİR?

Türk Halk Müziği'nin usta ismi Arif Sağ, akciğer kanseri hastalığı ile boğuşuyor. Peki kimdir Arif Sağ aslen nerelidir? Arif Sağ'ın eşi Yıldız Sağ, çocukları Aslı ve Tolga Sağ ile torunları hakkında merak edilenler. ARİF SAĞ NERELİ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro