eposta yazdır zoom+ zoom-

Arap dünyasında bir ilk

Arap dünyasında bir ilk

Kamusal alanda sigara yasağı getiren ilk Arap ülkesi oldu, işte ayrıntılar..

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-02-2012 09:10 - Güncelleme: 23-10-2015 17:00

Kuveyt'in resmi haber ajansının geçtiği habere göre ülkede kapalı alanlarda tütün mamullerinin kullanılması yasaklandı. Kuveyt Hükümeti, alınan kararlar çerçevesinde sigara yasağı getirerek kamusal alanlar ile topluma açık yerlerde sigarayı yasaklayan ilk Arap ülkesi oldu.

Kuveyt'te kamusal alanlar ile insanların yoğunlukla bulunduğu restoran, alışveriş merkezi, kafe ve otel gibi yerlerde sigara ile nargile içilmesine yasak geldi.Kuveyt'in resmi KUNA Ajansı'nın haberine göre, ülkedeki kamusal alanlar ile insanların topluca bulunduğu yerlerde artık sigara ve nargile içilmesi yasak.

Kuveyt Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, sigaranın yasak olduğu alanlarda tiryakiler için sigara içme alanları açılması talimatı verdi.

Körfez İşbirliği Konseyi sağlık bakanları toplantısında, konseye üye ülkelerde, sigaranın toplum sağlığına zarar verecek alanlarda içilmesine karşı ciddi kısıtlamalar getirilmesi ve sigara ile tütün ürünlerindeki vergi miktarlarının da bu yılın sonuna kadar arttırılması kararlaştırılmıştı.

 

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro