eposta yazdır zoom+ zoom-

Altay tankı ihalesi BMC'nin oldu

Altay tankı ihalesi BMC'nin oldu

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı (SSM), Altay tank projesi için BMC ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verildiğini duyurdu. Bu haberin ardından tank ihalesine girmesi beklenen iki firmanın hisselerinde büyük düşüş yaşandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-04-2018 19:02 - Güncelleme: 25-04-2018 00:23

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı'nın (SSM) yürüttüğü Altay tankı projesi BMC'nin oldu. SSM'den dün yapılan açıklamada, tank motorunun geliştirilmesi için BMC ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verildiği duyuruldu.

SSM tarafından yapılan değerlendirmeler sonunda, Altay tankının seri üretimi ve Altay tankına motor geliştirilmesi için başlatılan Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi kapsamında Ethem Sancak'ın sahibi olduğu BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ ile sözleşme görüşmelerine başlanması yönünde karar verildi.

Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretimine BMC'nin dışında Otokar ve FNSS talip olmuştu.

BORSADA HAREKETLİLİK

Piyasa değeri yaklaşık 3.5 milyar dolar olan ihalenin BMC'ye verileceğinin duyurulmasının ardından Koç Grubu'na ait Otokar ve Albayrak Grubu'na ait Tümosan'ın hisselerinde büyük düşüş yaşandı. Otokar hissesi yüzde 6, Tümosan hissesi ise yüzde 4'ün üzerinde değer kaybetti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Altay tankı ihalesi BMC'nin oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • hikmet 25 Nisan 2018 11:04 Yerli milli BMC ...yok la o ingizlizdi.Olsun seçime kadar idare eder.SAAB'ı yerli araba diye lanse ettiler ya kimse uyanmadı bile.

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro