eposta yazdır zoom+ zoom-

Almanya'dan Türkiye için flaş açıklamalar

Almanya'dan Türkiye için flaş açıklamalar

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olası Almanya ziyaretine ilişkin açıklamada bulundu. Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer de Alman hükümeti için Türkiye'yi bir çok konuda yakın ve önemli partner olarak nitelendirdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-07-2018 19:58 - Güncelleme: 30-07-2018 22:25

Almanya'dan peş peşe Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Erdoğan'a yönelik ülkesindeki eleştirilere katılmadığını söylerken Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer de Türkiye'nin Almanya için önemli bir partner olduğunu ifade etti.

Heiko Maas, Berlin’de Arnavutluk Dışişleri Bakanı Ditmir Bushati ile yaptığı görüşmeden sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berlin'i ziyaret etmesi konuşuluyor. Erdoğan’ın devlet töreniyle karşılanması eleştiriliyor. Bu eleştiriyi paylaşıyor musunuz?" şeklindeki soruya, bu eleştirileri paylaşmadığı cevabını verdi. Bir ülkenin devlet başkanına uygun bir şekilde davranılması gerektiğini belirten Maas, Almanya Cumhurbaşkanın da böyle davranacağını söyledi.

SÖZCÜDEN DE AÇIKLAMA

Alman Hükümet Sözcü Yardımcısı Ulrike Demmer de, Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, Şansölye Angela Merkel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyaretinde görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin soruya, Merkel'in programına ilişkin açıklamayı prensip olarak görüşmelerin yapılacağı tarihten bir hafta önce duyurduklarını anımsattı.

Türkiye'nin "birçok konuda yakın ve önemli bir partner" olduğunu ifade eden Demmer, Türkiye ile görüşmelerde bulunmaya "ilgi duyduklarını" kaydetti.

Öte yandan, Alman basınında yer alan ve Almanya Cumhurbaşkanlığına dayandırılan haberlerde, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in Başkan Erdoğan'ı uzun bir süre önce davet ettiği, ancak tarihin henüz kesin olmadığı bildirildi.

Alman basını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Eylül ayı sonunda Almanya'yı ziyaret edeceğini iddia etmişti. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Almanya'dan Türkiye için flaş açıklamalar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 30 Temmuz 2018 22:12 Almanya Atom bombası yapma veya satın alma düşüncesine girmiş.Almanya sonunda uyandı.İnfgilizler brexit ile ayrılırken uyanamamışlardı fakat AB parlemento başkanı Junker'in Trump'ı ziyaretinde verdiği tablo uyandırmış olmalı.Almanya anladı ki ben Alman'ım,Fransa Faransız,İngiliz İngiliz Trump dünyada ki ticaret pastasına parmak soktu AB ülkelerinin yavaş yavaş refah seviyesi düşecek refah seviyesi düştükçe para savaşı başlayacak arkadaş Fransa'da Atom bombası var İngiltere'de var İngiltere ve Fransa bir birine savaş açmaya korkar ya atom bombası atarsa diye ama Alman'larda atom bombası yok Almanya'yı Fransa'da vurur İngiltere'de Almanya'da şimdi uyandı Atom bombası sahibi olmak istiyor.Almanlar istiyorsa bizde istiyoruz.

    CEVAP YAZ 0 24

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro