eposta yazdır zoom+ zoom-

Akşener Diyarbakır mitingini iptal etti! Bakın neden?..

Akşener Diyarbakır mitingini iptal etti! Bakın neden?..

İYİ Parti lideri ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Diyarbakır'da yapacağı seçim mitingini iptal etti. Mitingi ikinci turda 24 Haziran ve 8 Temmuz arasında yapacak olan Akşener, "Diyarbakır, Muş, Bingöl, Kars, Ardahan, Şanlıurfa ve Iğdır’dan, yüzde yüz vekil çıkaracağız” iddiasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-06-2018 15:28 - Güncelleme: 11-06-2018 15:28

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in seçim çalışmaları kapsamında yapacağı belirtilen Diyarbakır mitingi, 24 Haziran sonrasına ertelendi. Miting ikinci turda 24 Haziran ve 8 Temmuz arasında yapılacak. "Kürtler şuna oy verir şuna oy vermez gibi önermeler çok rencide edici" diyen Akşener,  Diyarbakır, Muş, Bingöl, Kars, Ardahan, Şanlıurfa ve Iğdır’dan yüzde yüz vekil çıkaracaklarını iddia etti.

DİYARBAKIR BU ÜLKENİN SINIRLARI İÇİNDE DEĞİL Mİ?.. “Ben hem referandum esnasında ve sonrasında hem de DYP döneminde, Batıda doğmuş büyümüş biri olarak en fazla Diyarbakır'a giden siyasetçiyim. Şimdi Diyarbakır'ı bu ülkenin sınırları içinde değilmiş gibi tanımlayan bir konuşma biçimini doğru bulmuyorum" diyen Akşener şöyle devam etti:

MÜTHİŞ AYIP VE RENCİDE EDİCİ... "Diyarbakır seçmenini Güneydoğuda her şehrin seçmenini bir grup olarak tutup cepteymiş gibi görmek bu çok ayıp. Kürtler şuna oy verir şuna oy vermez bu tür önermeler seçmen açısından müthiş ayıp ve rencide edici. Bir taraftan ‘demokrasi' diye bağıracaksınız, diğer taraftan da paket olarak Türklerin oyu benim cebimde diyeceksiniz bu çelişki...”

7 İLDEN BİRER MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞIZ... Türkiye'yi yönetmenin devlet aklı ve ciddiyeti istediğini belirten Meral Akşener, “Diyarbakır’dan bir milletvekili çıkaracağız eminim. Muş’tan, Bingöl’den, Kars, Ardahan, Iğdır’dan ve Şanlıurfa'dan yüzde yüz vekil çıkaracağız” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Akşener Diyarbakır mitingini iptal etti! Bakın neden?.. haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • hasan demircan 11 Haziran 2018 16:25 Mitinge birkaç kişi katılacağı için iptal etti.

    CEVAP YAZ 11 9
KİMDİR ?
Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro