BIST 1.332
DOLAR 7,82
EURO 9,50
ALTIN 463,92
HABER /  GÜNCEL

Küstah sözler! Türkiye’yi kuşatmamız lazım

Suudi Arabistanlı Genera El Şehri Türkiye'yle ilgili haddini aşan açıklamalar yaptı. El Şehri "Türkiye süper güç gibi davranıyor. Erdoğan'ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye'yi kuşatmalıyız" dedi.

Abone ol

ABD ile gayrimeşru bir ittifaka soyunan ve son dönemlerde İsrail ile diplomatik ilişkilerini geliştirerek Ortadoğu ve Körfez'in üst aklı olmaya çalışan Suudi Arabistan, Türkiye'ye ders vermeye çalışıyor.

Suudi Arabistanlı General Hasal el Şehri Katar ve Türkiye’nin disipline edilmesini gerektiğini belirterek, bölgedeki hakimiyet alanlarının daraltılması gerektiğini savundu.

TÜRKİYE SÜPER GÜÇ GİBİ DAVRANIYOR: Suudi General El Şehri, Türkiye ile Katar'ın bölgede süper güç gibi olduğunu belirtirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da alanda en çok söz sahibi olan liderlerden biri olmasını hazmedemedi. Türkiye'ye karşı harekete geçilmesi gerektiğini savunan El Şehri, "Türkiye süper güç gibi davranıyor. Erdoğan'ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye'yi kuşatmalıyız" dedi.

TÜRKİYE'Yİ KUŞATMALIYIZ: Katar rejimini çirkin olarak niteleyen el Şehri, bu rejimin disipline edilmesi gerektiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye’nin kuşatılması gerektiğini vurguladı.

ARAP GÜZÜ: Yine bu bağlamda Suudi yazar Muhammed el Owain, Katar ve Türkiye’yi Libya’daki ve bölgenin başka ülkelerindeki terörü desteklemek ve korumakla suçladı ve Arap Baharını "güz" olarak nitelendirdi. Yazara göre "Arap Güzü" Arap bölgesini parçalamak için başlatıldı. Yazar ayrıca, Katar ve Türkiye’nin, el Kaide ve DEAŞ örgütlerinin unsurları aracılığıyla ve Katar’ın paralarıyla Libya’da devletçikler ve eyaletler oluşturmakla suçladı.

ÖNCEKİ HABERLER
11 haziran tam liste evde bakım maaşı yatan yeni iller
Bekçi alımı başvuru formu EGM giriş 2018 bekçilik başvurusu
SP adayının seçim aracına 'eş' vetosu! Eşim ne derse o...
Ezgi Mola isyan bayrağını çekti: O can sana ne yaptı
Şişli'de halk otobüsü çarpıştı! Yaralılar var
Spotify 2020 özet nerden bakılır görüntüleme nasıl yapılır?
Yorumlar 49 yorum