eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'nin İBB adayı kim olacak işte o bomba isim!

AK Parti'nin İBB adayı kim olacak işte o bomba isim!

Yerel seçimler için partilerin adayları belirleme çalışmaları devam ederken, "AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak?" sorusunun yanıtı için dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın adının, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) için geçtiğini yazdı. Yıldırım'ı tanıdığını ileri süren Işık, "Lideri ve partisi ne görev verirse Binali Bey bunu kabul eder. Dün böyle oldu, bugün de böyle olur" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-08-2018 08:53 - Güncelleme: 31-08-2018 08:53

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, "AK Parti İstanbul'dan kimi aday gösterecek?" başlığıyla yayımlanan yazısında 30 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere dair kulislere yer verdi.

"Teşkilatın en çok istediği isim Binali Yıldırım. Binali Bey aday olursa AK Parti için rahat bir seçim olur" diyen Işık, şöyle devam etti:

"Ancak Yıldırım’ın İstanbul’a aday olmak isteyip istemediği tam bir muamma. Yakınları 'İstemiyor' diyor, partililer 'Fikrini değiştirdi, adaylığa sıcak bakıyor artık' diyor. Ben ise Binali Yıldırım’ı birazcık tanıyan biri olarak şunu söylüyorum: Lideri ve partisi ne görev verirse Binali Bey bunu kabul eder.

Dün böyle oldu, bugün de böyle olur. Binali Yıldırım olmazsa kim aday olur? Mevlüt Uysal aday olmak istiyor ve çalışıyor. Şayet genel başkan ve genel merkez, yıldız bir aday çıkarmazsa görünen o ki; adaylığı en muhtemel isimlerden biri de o olacak."

CHP'Lİ GÜRSEL TEKİN: İSTANBUL'U KAZANIRIM: Işık, yerel seçimlerle ilgili olarak CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in kendisini aradığını belirtti. Işık, Tekin'in ifadelerini şöyle aktardı:

“İstanbul’da AKP ile aramızda yüzde 13 fark var. Bu farkı tek kapatabilecek aday benim. İstanbul’da 785 mahalle gezdim şu ana kadar. Bir nevi doktora yaptım. Açık söylüyorum o farkı kapatırım, üstüne de yüzde 3-5 arası oy koyup İstanbul’u kazanırım.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'nin İBB adayı kim olacak işte o bomba isim! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 31 Ağustos 2018 12:53 DÜZELTME: Dün yazdığım ,''kıtal nedir?' konulu mesajımda eksik ayet vermişim. Zariat suresi,51 ayeti yazmamışım.Mesajın o kısmı , şöyle olacak:''Ve Allah ile beraber başka ilâhlar kılmayın. Muhakkak ki ben, sizin için O’ndan (Allah tarafından gönderilmiş) apaçık bir nezirim.''Zariyat suresi,51.ayet.)Ayrıca Yüce Allah, “Ben cinleri ve insanları sırf beni tanıyıp yalnız bana ibadet etsinler diye yarattım.”(Zariyat, suresi,56.ayet.) buyuruyor.Allah.c.c. Bu ayetlerde, Rububiyetini ilan ediyor.Rububiyetin Hâkimiyet özelliği vardır,ortaklığı kabul etmemeyi esas alır.Esas olan,vaheniyet ve birliğin görülüp tastik edilmesidir. SAYGILAR.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Candaş Tolga Işık
CANDAŞ TOLGA IŞIK KİMDİR?

Candaş Tolga IŞIK, Gazeteci1978 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünü bitirdi. Haberciliğe 2002 yılında yerel bir radyo kanalında başladı. BEST FM ve RADYOTIME'da ses getiren radyo programlarıyla

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro