HABER /  GÜNCEL

Bugün tatil mi 31 Ağustos tatil açıklaması Resmi Gazete

Yarın, yani 31 Ağustos tatil mi oldu sorusu özellikle 30 Ağustos tatilini 4 güne çıkarmak isteyen çalışanların gündeminde. Dün ülkemizdeki şanlı günlerden ve resmi tatillerden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladık. 31 Ağustos cuma günü ise tatil yok, çalışanlar mesai yapacak. Devlet, kamu daireleri açık olacak.

31 Ağustos tatil mi araştırması bugün arttı. Özellikle çalışan kesim 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı 4 güne çıkarmak için sevindirici tatil haberini bekliyor. Fakat bugün, yani 31 Ağustos cuma günü yani bugün tatil olmayacak, kamu daireleri, PTT, noter ve bankalar bugün açık olacak. Memurlar ise 30 Ağustos'un ertesi günü olan cuma günü mesai yapacaklar. 

30 AĞUSTOS RESMİ TATİL Mİ: 30 Ağustos günü, Türkiye’de resmî tatildir. 30 Ağustos Zafer Bayramı 2018 yılında Perşembe gününe geliyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda başkent Ankara’da ve Ankara dışında gerçekleştirilen kutlama ve törenler, “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği” ile düzenlenmiştir. Zafer Bayramı, 30 Ağustos günü saat 07.00'de başlar ve saat 24.00'te son bulur. Saat 12.00'de Başkentte yirmi bir pâre top atışı yapılacak.

31 AĞUSTOS TATİL Mİ?: En çok merak edilen konulardan biri de 31 Ağustos cuma günü tatil mi sorusu oldu. 31 Ağustos Cuma günü resmi tatil değil. Kamu daireleri, PTT, noter ve bankalar cuma günü açık olacak. Devlet daireleri ve memurlar 31 Ağustos'ta mesai yapacak. 

2018’İN RESMİ TATİLLER LİSTESİ

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ tüm dünya için tehdit
Cuma mesajları resimli ve en güzel yazılı hadisli cuma sözleri
Çocuk parkına ateş açıldı! 2'si çocuk 3 yaralı var
Eren Erdem savcıya da itiraf etti! MİT belgelerini bana 'o' verdi...
İstanbul'da fabrikada yangın! 6 ilçe müdahale etti
Linet aslen nereli kaç yaşında şarkıcı Linet kimdir?
Yorumlar