eposta yazdır zoom+ zoom-

Ak Parti'li vekilden hükümete şok çağrı

Ak Parti'li vekilden hükümete şok çağrı

AKP'nin eski Kültür ve Turizm Bakanı, İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin sert açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-12-2013 13:56 - Güncelleme: 26-10-2015 07:28

AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, partisini zor durumda bırakan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu hakkında Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Oldukça sert açıklamalarda bulunan Günay, emniyetteki atama ve tayinleri eleştirdi, "Önce, adı iddialara karışanlar soruşturmanın sağlığı için istifa etmeliydi" ifadelerini kullandı. Adli takip hakkında yürütmeye haber verilmemesini eleştirenleri de hedef alan Günay, "Bundan şikayetçi olanlar, hukukçu değil mahalle bekçisi bile olamaz" dedi.

Günay'ın açıklamaları şöyle:

- Üç gündür vahim olaylar karşısında aklın avdetini sabırla bekledik. Susmak, suça katılmatan değil, edeptendir.

- AK Parti'ye oy vermiş milyonlar 'adalet'le kalkınan bir Türkiye umut ettiler. Bu temiz umudu istismar eden varsa cezasını çekmesi şarttır.

- Bir hukuk devletinde herkes yaptığının sonucuna katlanmalıdır. Üç-beş kişi için koca bir parti zan altında kalırsa haksızlıktır, yazıktır.

- Yaşananlar, vahim ve acıdır. Olaylara, kararlı tavır almak gerekiyor. Öncelikli tavır emniyet ve adalet mensuplarını değiştirmek değildir.

- Önce, adı iddialara karışanlar soruşturmanın sağlığı için istifa etmeliydi. Bunu yapmadan yolsuzluğu ortaya çıkaranlar suçlamak yanlıştır.

- Hakkında takip yapılan kişinin, operasyon sürerken emniyette tayin yapması soruşturmaya müdahaledir, affedilmez hukuk ihlali ve suçtur.

- Adli takibin yürütmeye bilgi vermemesi yasa ve usul gereğidir. Bundan şikayetçi olanlar, hukukçu değil mahalle bekçisi bile olamaz!

- Bize düşen, adaletin tecellisini sabırla beklemektir. Ancak, emniyete-yargıya müdahale adalete güveni gölgelerse sonucu daha vahim olur.

- Siyasi taraflılıkla bilip bilmeden yolsuzluğu koruyor görünmenin siyasi beledi ağır olacağı gibi, halka ve hakka karşı da vebali ağırdır.

İŞTE O TWİTLER
screen-shot-2013-12-20-at-2.00.53-pm.png
screen-shot-2013-12-20-at-2.01.00-pm.png

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ak Parti'li vekilden hükümete şok çağrı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR207 YORUM
  • Fırsat bu fırsat, saldır 22 Aralık 2013 00:00 Şu millete bir nefes huzuru çok görüyorlar. Ertuğrul Günay bu dumanlı hava geçince de atabilecek mi bu twitleri....

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro