eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den Can Dündar yorumu!

AYM'nin Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül için verdiği karar Meclis'i de hareketlendirdi. İşte grubu bulunan siyasi partilerin AYM kararına verdiği tepki;

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-02-2016 21:18 - Güncelleme: 26-02-2016 00:18

Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül için verdiği "hak ihlali var" kararı Meclis'in de gündemindeydi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, kararı sevinçle karşıladıklarını söylerken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da karardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Genel Kurulda yerinden söz alarak, Anayasa Mahkemesinin Dündar ve Gül hakkında verdiği kararı anımsattı. Gök'ün bu sözlerini, CHP ve bazı HDP'li milletvekilleri alkışladı.

Gök, haksız yere tutuklanan Dündar ve Gül'e ilişkin bu kararı alan Anayasa Mahkemesi üyelerini kutladığını söyledi.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, bu haberi memnuniyetle öğrendiklerini dile getirerek, Anayasa Mahkemesinin bu tespitinin son derece önemli olduğunu, bu kararını kutlamak gerektiğini kaydetti.

Baluken, "Bu karar, MİT tırlarıyla ilgili haber yapan gazetecilerin değil o tırları çetelere gönderenlerin yargılanmasının da yolunu açar" dedi.

AK PARTİ: SEVİNÇLE KARŞILIYORUZ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, kararı sevinçle karşıladıklarını ancak mahkeme kararları üzerinden AK Parti'nin ve iktidarın itham edilmesini doğru bulmadığını dile getirdi.

Turan, geçen dönem adli kontrol, tutuksuz yargılamalarının esas olması gibi çok önemli kararları yasalaştırdıklarını anımsattı. Turan, asıl olanın yargılamanın tutuksuz yapılması olduğunu belirtti.

KILIÇDAROĞLU TWEET ATTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün, ifade ve basın özgürlüklerinin ihlal edildiğine ve ihlalin ortadan kaldırılması için kararın ilgili Mahkemeye gönderilmesine karar vermesine ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu karara ilişkin, "Anayasa Mahkemesi verdiği kararla, 'Doğruları söylemek suç değildir' dedi. Can Dündar, Erdem Gül ve tüm gazetecilere özgürlük diliyorum" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN AK Parti'den Can Dündar yorumu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR28 YORUM
  • BİNGAZİ 26 Şubat 2016 16:49 bir kızılderili atasözü der ki : HİÇBİRŞEY UZUN YAŞAMAZ DAĞLARDAN BAŞKA.... SENDE GİDECEKSİN AK PARTİ. BAKALIM YAPTIKLARININ AYNISINI SANADA YAPMAYA BAŞLADILARINDA NASIL BİR TAVIR TAKINACAKSIN KİME İNANDIRACAKSIN MAĞDURUM DA MAĞDURUMLARINI

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro