eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Türk'ten olay Abdullah Öcalan iddiası

Ahmet Türk'ten olay Abdullah Öcalan iddiası

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, "2015 yılı Abdullah Öcalan'ın özgürlük yılı olacak" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 19-03-2015 16:56 - Güncelleme: 29-10-2015 09:46

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde nevruz kutlamalarına katılan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, "2015 yılı Kürt halkının ve Kürt halk önderi Abdullah Öcalan'ın özgürlük yılı olacak" dedi.

ÖCALAN LEHİNE SLOGANLAR, KÜRDİSTAN BAYRAKLARI

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde bugün düzenlenen nevruz kutlamalarına binlerce kişi katılırken, alanda Abdullah Öcalan posterleri PKK flamaları ile Kuzey Irak'ta Kürt yönetiminin kullandığı Kürdistan bayrakları açıldı. Nevruz ateşinin yakılmasıyla yöresel kıyafetlerle kutlamalara katılanlar halaylar çekerek eğlenirken, Öcalan lehine sloganlar atıldı.

Kutlamalarda konuşan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kürtçe yaptığı konuşmada, Kürt sorunun çözümü ve özgür bir yaşam için büyük bedellerin verildiğini; özgürlük mücadelesi için bedel veren hiçbir şehidi unutmayacaklarını söyledi. Türk, "2015 yılı Kürt halkının ve Kürt halkının önderi Öcalan'ın özgürlük yılı olacak. Tüm Kürdistan parçalarında büyük bir direniş verildi ve bir tarih yazıldı. Kürt halkı olmadan Ortadoğu hiçbir zaman özgürleşemeyecek. Bugün nevruzu kutluyoruz. Kürtler bugün yeni bir yaşam için mücadele veriyor. Sadece silahlı mücadele ile değil, siyaseten de bir mücadele içerisinde olmalıyız. Kürtler için 7 Haziran çok önemli bir tarihtir. Bu seçimlerde, amacımız milletvekili değil, amacımız Kürtlerin özgürlüğüdür. Parti olarak seçime giriyoruz. Herkesin gözü artık Kürtlerin mücadelesinin üzerinde. Artık Türk ve Arap halkları da Kürtlerin mücadelesine bakıyor. Çünkü bizler özgür olmadan diğer halklarda özgür olamayacaklardır. Bundan sonra hiçbir ihaneti kabul etmeyeceğiz. Kürtlerin geleceği için artık mücadele verin. Amacımız Kürt, Türk, Süryani ve Arapların da özgürlüğüdür" diye konuştu.

Türk, konuşmasından sonra barış güvercinlerini uçururken, kutlamalar müzik gruplarının verdiği konserle sürdü.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ahmet Türk'ten olay Abdullah Öcalan iddiası haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • halil türk 22 Mart 2015 21:53 türkıyenın yenı bı affa ıhtıyacı var bunu apo ya baglamamak lazım ceza evlerı ful boşa yatan ınsanlarla dolmuş taşmış bızler artık kan görmek ıstemıyoruz bu ülke ülkücülerındegıl herkesın şayet sız mhp lıler vatan seversenız bakın ırakta türkmen lerı katledıyorlar buryazacagınıza gıdın esas trkmenlerı ıraktan kurtarın sahıplenın

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ahmet Türk
AHMET TÜRK KİMDİR?

Ahmet Türk (d. 2 Temmuz 1942, Dargeçit), 11 Aralık 2009 tarihinde kapatılan DTP'nin son genel başkanı, uzun yıllardır siyasetin içinde bulunan Kürt asıllı Türk siyasetçi.12 Haziran 2011 tarihinde yapılmış olan 24.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro