eposta yazdır zoom+ zoom-

Ahmet Türk: Hendek kazmak para etmez

Ahmet Türk: Hendek kazmak para etmez

Mardin Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, PKK'nın ilçelerde hendek kazmasına tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-11-2015 08:39 - Güncelleme: 28-11-2015 09:47

Doğu ve Güneydoğu'da yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Mardin Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, "Hendek kazmak da sindirmek de para etmez" dedi.

Kürt siyasetinin önde gelen isimlerinden Mardin Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Gazeteci Yavuz Oğan'ın sorularını yanıtlayan Ahmet Türk, hendek siyasetinin yanlış olduğunu söyledi.

"SORUNLAR DEMOKRATİK YÖNTEMLE ÇÖZÜLÜR"

Ahmet Türk konuyla ilgili şunları söyledi: "Şuna yürekten inanıyoruz. Bu sorunlar diyologla demokratik yöntemle çözülür. Bin yıllık geçmişi var bu halkın, kopma gibi bir şey yok. Ama her insanın kendi kimliğiyle özgürce ifade edebilmesiyle halklarımızı kucaklarız. İki yöntem de yanlış. Hendek kazmanın da sindirmenin de para etmeyeceğini elbet herkes anlayacak. Tek yöntem karşılıklı güven veren yöntemlere uygun adım atılmasıdır."

Nusaybin'de bir sokağa bırakılan insan görünümündeki korkuluğun teröristlerce güvenlik güçlerine hedef şaşırtmak amacıyla kullanıldığı değerlendiriliyor.

Nusaybin'de günler sonra evlerinden çıkabilen vatandaşların terör örgütü mensuplarının kurduğu barikatlar ve kazdığı hendeklerden dolayı yürümekte dahi zorlandığı görüldü.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ahmet Türk: Hendek kazmak para etmez haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Balaban Beyi 28 Kasım 2015 10:05 Benim anlamadığım ,bu hendekler kazılırken NİYE MÜDAHALE EDİLMİYOR DA SONRADAN ÇATIŞMAYLA BU İŞLER YAPILIYOR..? Ahali niye kazı başlarken olacaklar belli iken niye karşı çıkmıyor veya çıkamıyor ?? Türk Milletinin hiç bir parçasını kayba tahammülü yoktur...Bu bilinmelidir..Yerinden memnun olmayan gidebilir...

    CEVAP YAZ 1 11
KİMDİR ?
Ahmet Türk
AHMET TÜRK KİMDİR?

Ahmet Türk (d. 2 Temmuz 1942, Dargeçit), 11 Aralık 2009 tarihinde kapatılan DTP'nin son genel başkanı, uzun yıllardır siyasetin içinde bulunan Kürt asıllı Türk siyasetçi.12 Haziran 2011 tarihinde yapılmış olan 24.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro