16 Nisan 2014
 • İstanbul
  20°C

   
 • Ankara
  21°C

   
 • İzmir
  21°C

   
Piyasalar
 • BİST72.456
 • Euro2,9505
 • Dolar2,1325
 • Altın596,81
Washington'dan Barzani'ye Kürdistan yanıtıWashington'dan Barzani'ye Kürdistan yanıtı Memur adayları bu değişikliğe dikkat!Memur adayları bu değişikliğe dikkat! Meryem Uzerli bir tek bacaklarını gösterdiMeryem Uzerli bir tek bacaklarını gösterdi Japonya’dan Türkçe Nükleer felaket uyarısıJaponya’dan Türkçe Nükleer felaket uyarısı Rus yanlısı konvoy kente böyle girdi TIKLARus yanlısı konvoy kente böyle girdi TIKLA Yeni sezon gözlüklerYeni sezon gözlükler Yamuk kafatası görenleri şaşkına çeviriyor!Yamuk kafatası görenleri şaşkına çeviriyor!

SPOR

Güncelleme :22-10-2012 16:36|Haber Tarihi :30-06-2011 14:590 Yorum

Ahmet Çakar üç isim verdi

Ahmet Çakar üç isim verdi Ahmet Çakar üç isim verdi Ahmet Çakar üç isim verdi

7 yıl önce kurşun yağmuruna tutulan ve ölümle yaşam arasında gidip gelen ünlü spor yorumcusu Ahmet Çakar, bu olayla ilgili ilk kez bu kadar net konuştu...

Çakar, vurulmasıyla ilgili 1 numaralı şüphesini Futbol Extra'ya açıkladı.

İşte Futbol Extra Dergisi'nin Temmuz sayısında yer alan o tarihi röportajdan bazı bölümler...

Sayın Çakar vurulma olayı sizi nasıl etkiledi ?

Vurulduktan sonra daha beter oldum. İnsanlar ölümden korkar, ben ölümden artık korkmuyorum. Çünkü ben kârdan, haybeden yaşıyorum. O olayla birlikte inancım, Allah'la bağlantım daha da arttı. Hani derler ya öldürmeyen Allah öldürmez; yiyecek lokmam varmış falan gibi. Bu olay beni daha korkusuz ve cesur yaptı.

İşin adli kısmına dönersek, üzerinden 7 yıl geçti, herhangi bir gelişme oldu mu?

Hayır. Vurulma olayımla ilgili bir gelişme olmadı. Muamma. Ben o zaman polise üç isim verdim, o üç isim önce ikiye, sonra bire indi... Kararı bundan sonra Türk devleti verecek. Yargısı demeyelim, çünkü vuran da daha yakalanmadı. Yakalansın diye de bir şeyim yok. Ben hayatımda hiç tehdit edilmedim. Önce de edilmedim, sonra da... Telefon tehdidi, isimsiz tehditler, yok böyle bir şey.

Peki kimdi o isimler... Asıl kimden şüpheleniyorsunuz?

Bak beni nereye getirmek istediğini anladım, açık sor bana. Polise vurulduktan sonra Ali Şen, Haluk Ulusoy, Sahip Som isimlerini verdim. Sahip Som da rahmetli Özhan abiyi dolandırıp Galatasaray'dan 500 bin euro çarpan, şu anda da muhtemelen Denizli Cezaevi'nde dolandırıcılıktan hüküm giymiş yatan bir adam. O Sahip Som'u sorguladı İstanbul organize, "İş temiz" dediler. Geriye kaldı Haluk Ulusoy ile Ali Şen. Hâlâ arkasındayım ama Haluk Ulusoy'dan eskisi kadar asla şüphelenmiyorum. Başka bir yorum istiyor musun?... Beni büyük ihtimal, bilerek ya da bilmeyerek bu işte Ali Şen'in de günahı olmayabilir ha. Ali Şen'in muhalefetine rağmen Ali Şen'in bir tanıdığı, bir yakını, ona sempati duyan veya kan bağı olan veya parasal bağı olan bir adamı, Ali Şen'den habersiz bu işi yapmış, yaptırmış olabilir. Ali Şen daha sonra bu işi öğrenmiş ve çok kızmış da olabilir. Ali Şen'in de hakkını yemeyelim. Ama farklı da olabilir. İkinci bir alternatifim yok ne yazık ki.

CELLADIMLA KAHVE İÇECEK RAHATLIĞA GELDİM

Peki o olaydan sonra bu mesleği bırakmayı düşünmediniz mi ?

Hayır, kesinlikle. Vurulduktan sonra bu işi bırakmayı hiç mi hiç düşünmedim. Şu andaki en büyük arzum beni vuran kişiyle karşı karşıya kahve içip sohbet etmek. Ona "oğlum neler hissettin?" diye sormak. Çünkü biliyorum, o benden korktu. "Ya oğlum silahın tutukluk yapsa seni öldüreceğimi hissettin mi?" derdim, ki öldürürdüm. Çünkü orada hayvanlaştığınızı hissediyorsunuz. Ölüm korkusu insanda hayvani duygular ortaya çıkartıyor. O anda üzerime ateş ederken silah tutukluk yapsa yapacağım şey, boğazından yakalayıp boğazını sıkmak değil. Boğazını bir vahşi köpek, aslan gibi parçalayıp öldürme hissi geldi. Sakın beni ayıplamayın, ölüm anında, ölümle burun buruna gelince içinizdeki hayvani savunma mekanizmaları ortaya çıkıyor. Bu çok doğal. İnşallah yaşamazsınız, yaşayan bilir.

Peki hocam, bugüne kadar size çok dava açılmıştır...

Bana bugüne kadar çok fazla dava açılmadı. Selçuk Dereli, Metin Tokat ve Orhan Erdemir'e tazminat ödedim. Sıfır sabıkam var. Bugüne kadar çok kişiye hakaret ettim. Mesela Erman diyor ki, "Ben kimseye hakaret etmedim." Yalan söylüyor. Ben çok kişiye hakaret ettim. Ben kul hakkı yedim kardeşim hakaret ederek. Kıvanç Oktay, rahmetli Özhan Canaydın, Adnan Polat, Ali Şen. Ali Şen de bana hakaret etti. Ali Şen'e hakaretlerimden dolayı asla pişmanlık duymuyorum.

Peki sizin gelecekle ilgili planınız, beklentiniz nedir?

Ben neyim bilmiyorum. Neyi kovalıyorum, onu da bilmiyorum. İstikbalde planım nedir, onu da bilmiyorum. İstikbalde bir tane planım var, çoluk çocuk büyüdü, iyi okutayım, iyi evlendireyim onları, huzur içinde, sağlıklı yaşayayım, o kadar. Asla sorumluluk almak istemiyorum.Haberi Yazdır
Etiketler: ahmet çakar ,
 
 
Dünyanın tepesinde yaklaşık 200 ceset var
YAŞAM16 Nisan 201430307 Kez İzlendi!
Dünyanın tepesinde yaklaşık 200 ceset varEverest Dağı’nda yaklaşık 200 ceset bulunduğu ifade edildi...
Rus kadın polisler yazı getirdi
YAŞAM16 Nisan 20142104 Kez İzlendi!
Rus kadın polisler yazı getirdiRusya'da çeşitli kentlerde görev yapan polislere kıyafet konusunda yeni bir düzenleme getirildi
Dünya 'Atlara fısıldayan adam'ı konuşuyor
YAŞAM16 Nisan 2014
Dünya 'Atlara fısıldayan adam'ı konuşuyor1046 Kez İzlendi!
Ukrayna'da tehlikeli gelişme
GÜNCEL16 Nisan 2014
Ukrayna'da tehlikeli gelişme1915 Kez İzlendi!
459 kişi taşıyan yolcu gemisi battı
GÜNCEL16 Nisan 2014
459 kişi taşıyan yolcu gemisi battı6716 Kez İzlendi!
Diğer Siteler Finansal veriler Foreks aracılığı ile sağlanmaktadır. BIST hisse, verileri 15 dakika; haberler, tahvil-repo, endeksler, VOB ve serbest piyasa en az 15 dk. gecikmelidir.
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2011 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz
Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98
Yükleniyor...