eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD’li şirket Türkiye’ye yatırım için atağa geçti

ABD’li şirket Türkiye’ye yatırım için atağa geçti

Eylül ayında ABD'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen yatırım şirketi Washakie Renewable Energy Başkanı Jacob Ortell Kingston Türkiye'ye geldi. DEİK Başkanı Nail Olpak ile bir araya gelen Ortell, Türkiye’de yapmayı planladığı yeni yatırımları konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2017 13:59 - Güncelleme: 14-11-2017 13:59

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ile bu yılın Eylül ayında ABD’de bir görüşme yapan yatırım şirketi Washakie Renewable Energy (WRE) LLC. Başkanı Jacob Ortell Kingston, ülkemize gelerek Ankara ve İstanbul’da üst düzey görüşmeler yaptı. Kingston'un, 13 Kasım'da DEİK Başkanı Nail Olpak ile bir araya geldiği, Türkiye’de yapmayı planladığı yeni yatırımları konuştuğu belirtildi. ABD'li şirket ülkemizdeki yatırımlarını SBK Holding A.Ş. ile ortaklaşa yapıyor. Merkezi Utah’ta bulunan şirketin başkanı Kingston,  Erdoğan ile görüşmesindeki yatırım planlarının detaylarını paylaştı.

YENİ YATIRIMLAR KONUŞULDU

Kingston'un Cumhurbaşkanı ile görüşmesinin ardından iki  ay sonra Türkiye'ye gelmesinin, yatırım planları konusundaki kararlılığının bir ifadesi olduğu kaydedildi. Kingston'un, DEİK Başkanı Olpak ile de bir saati aşan görüşmesinde, WRE’nin Türkiye’ye yönelik yeni yatırım planlarının ele alındığı, karşılıklı dayanışma mesajlarının verildiği, görüşmenin samimi bir havada geçtiği belirtildi. Kingston, Olpak görüşmesine, SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ve WRE’nin Türkiye’deki yatırımı olan Mega Varlık Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Şendil de katıldı.

YATIRIM KARARLARI ALINDI

2017 yılı bitmeden WRE ile yeni bir yatırım işbirliği anlaşması yaptıklarını açıklayan SBK Holding Başkanı Korkmaz, satın almayı planladıkları fabrika ve tesisleri Kingston ile yerinde incelediklerini kaydetti. Yaptıkları son satın almaların tutarının 185 milyon doları bulduğunu, böylelikle toplam yatırım büyüklüklerinin bir milyar dolara yaklaştığını ifade eden Korkmaz, holding bünyesine bin 640 kişinin daha katılacağını kaydetti. Korkmaz, “Yatırımcı partner şirketimiz Türkiye’ye ve bu ülkenin geleceğine inanıyor. Sayın Cumhurbaşkanı ile doğduran yapılan görüşmeler de bu süreci hızlandırıyor, biz de Türkiye ekonomisinde atıl ve verimsiz hiç bir alan bırakmamak kararlılığı ile işlerimizi büyütüyoruz" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD’li şirket Türkiye’ye yatırım için atağa geçti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Burdayiz. 14 Kasım 2017 17:03 ABD deyince bir durup düşüneceksin, Türkiye ekonomisini kıskaca alacak yatırım yapar onlar, en küçük zor anlarında ülkeyi dar boğaza sokarlar, vize krizinde örneklerini gördük.

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro