eposta yazdır zoom+ zoom-

ABD'den Kuzey Kore'ye tehdit! Bizi zorlamayın

ABD'den Kuzey Kore'ye tehdit! Bizi zorlamayın

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, ülkesinin savaş çıkarmak istemediğini belirterek, Kuzey Kore'ye "Bizi buna zorlamayın." çağrısı yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 10:14 - Güncelleme: 20-04-2017 10:14

Haley, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kuzey Kore'nin füze denemeleri nedeniyle artan gerginliğin önlemesinin yine bu ülkeye bağlı olduğunu söyledi.

Kuzey Kore'yi mümkün olan en net şekilde uyardıklarını vurgulayan Haley, "Kuzey Kore'nin savaş çıkarmak istemediğimizi bilmesini istiyoruz, bu yüzden bizi buna zorlamayın. Top onların sahasında ve bu noktada oynamaya çalışmamalılar." dedi.

KUZEY KORE TÜM DÜNYAYI TEHDİT EDİYOR

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ise "Kuzey Kore'nin yalnızca bölgeyi değil tüm dünyayı tehdit edecek (nükleer) kapasiteye sahip olmaması için sarf edilen bütün çabaları destekliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Guterres, Kuzey Kore'nin askeri yığınak yapmasının, füzeleri ve nükleer programıyla uluslararası bir tehdit oluşturmasının önlenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Öte yandan diplomatik kaynaklar, ABD tarafından hazırlanan ve Çin'in de destek verdiği, Kuzey Kore'nin son nükleer denemesinin BM Güvenlik Konseyi tarafından kınanmasını ve nükleer denemelerine son vermesini isteyen açıklamaya Rusya'nın itiraz ettiğini belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN ABD'den Kuzey Kore'ye tehdit! Bizi zorlamayın haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • xxx 20 Nisan 2017 10:35 Amerikalı arkadaş tamam kuzey kore bölge için nükleer tehdit, peki hiroşima ve nagazaki ye kim nükleer saldırı yaptı. Kim ortadoğuda araplara karşı sıkışınca elindeki nükleer silahları kullanacağını söyleyip tehdit etti. O güçte bir düşmanı hiç olmadığı halde Dünyanın en büyük askeri gücünü besleyen ve düşmanını kovalarken Dolar ve zeki insan kaynağı üzerinden yaygın bir sömürge düzeni oluşturan veya yaygınlaştırmaya çalışan ülke kimdir? Şimdi anlaşılıyor soğuk savaş döneminin bir düzmece olduğu.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro